Čtvrtek, 20.6.2024
Deskové hryVolný čas

3. ročník Carcassonne Tour se právě rozjíždí

3. ročník Carcassonne Tour se právě rozjíždíCarcassonne Tour je akce, určená pro každého, kdo chce vyzkoušet fenomén deskových her. Přijďte s námi strávit příjemný den, seznámit se s dalšími fanoušky deskovek a naučit se něco nového! Od února do začátku října projede Carcassonne Tour českými městy. Pravidla se nikdo učit nemusí, hru naučíme na místě. Pro letošní ročník připravujeme, spolu se sponzorem akce – firmou MINDOK, lákavé ceny.

Koordinátor Carcassonne Tour, Zdeňka Gašparíková říká: „Naším hlavním cílem je seznámit veřejnost s deskovýmihrami, proto jsme při 10. výročí k vydání hry Carcassonne začali v roce 2011 s Carcassonne Tour. Hru Carcassonne můžeme považovat za vstupní bránu do světa deskových her.” Carcassonne Tour připravuje Duha-Děsír (sdružení dětí a ládeže pro volný Duhačas, přírodu a recesi) jako jeden ze svých projektů již 3. rokem spolu s třiceti dobrovolníky v celém Česku. Seznámit se s Carcassonne bude možné např. v Dobříši, Opavě, Ostravě, Hostinném, Praze, Slaném, Olomouci, Strakonicích, Opavě a řadě dalších měst. Carcassonne Tour spolupořádají různé organizace pro děti a mládež, čajovny, knihovny, turistické a jiné spolky, skautské oddíly, mateřská centra, ale i jednotlivci. Carcassonne Tour umožňuje nejlepším hráčům ze všem oblastních turnajů postoupit do finále a změřit síly mezi sebou. Každý ročník je zakončený v říjnu finálovým turnajem mistrovství republiky na mezinárodním festivalu deskových her Deskohraní.

3. ročník Carcassonne Tour se právě rozjíždí, foto: Dušan Vít

Češi jsou úspěšnými reprezentanty i v zahraničních soutěžích ve hře Carcassonne. Například minulý rok jsme dosáhli obrovského úspěchu, když námi vyslaný reprezentant Martin Mojžíš, získal na Mistrovství světa nejvyšší ocenění a stal se absolutním Mistrem světa v Carcassonne“, uvádí Jakub Těšínský, hlavní organizátor Carcassonne Tour. „Chcete-li strávit pohodový den a naučit se novou deskovou hru, pochytit pár fíglů od mistra světa a ještě vyhrát pěkné ceny, rádi vás uvidíme na turnaji ve vašem městě. Přijďte i s dětmi a tchyní!“, vyzývá Těšínský.

Carcassonne je moderní společenská hra, která se stala nejúspěšnější hrou roku 2001. Na českém trhu je už 12 let. Oceňuje ji široká veřejnost i odborníci. Získala řadu cen, například prestižní cenu německé kritiky Spiel des Jahres nebo cenu německé veřejnosti Deutscher Spiele Preis.

 

MindOKNejbližší termíny turnajů:

2. 2. 2013 – Dobříš/Jiří Hovorka
9. 2. 2013 – Opava/KDH Opava

 

Náš portál se stal mediálním partnerem Carcassone tour 2013.

Bližší informace o Carcassonne Tour:
     web: www.carcassonne-tour.cz
     e-mail: info@carcassonne-tour.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.