Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Barvy, vůně a chutě podzimu na olomouckém výstavišti

Barvy, vůně a chutě podzimu na olomouckém výstavištiPodzimní FLORA OLOMOUC  2013
Barvy, vůně a chutě podzimu na olomouckém výstavišti

Špičkovou produkci domácích i zahraničních pěstitelů ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků představí podzimní zahradnická výstava FLORA OLOMOUC 2013. Největší akce svého druhu v ČR se uskuteční ve dnech 3. – 6. října 2013 (otevírací doba: denně  od 9 – 18 hod.,  poslední den 9 – 17 hod.) na Výstavišti Flora Olomouc.

V hlavní expozici se pod záštitou Ovocnářské unie ČR a Zelinářské unie Čech a Moravy  představí nejlepší domácí pěstitelé ovoce a zeleniny. Součástí výstavy bude už tradičně podzimní soutěž floristů v aranžování květin. Pořadatelé letos navážou na tradici zdobení olomouckých chrámů. Květinovou výzdobu získají během výstavy chrámy v centru města:  kostely sv. Mořice, Michala, Panny Marie Sněžné, kapucínský kostel Zvěstování Panny Marie a slavnostní sál olomouckého Arcibiskupského paláce. Soutěže se zúčastní nejen domácí týmy – ze Svazku květinářů a floristů ČR  a výstaviště Flora,  ale také floristé z Polska a Rakouska. Nebude chybět ani velká společná  expozice Českého zahrádkářského svazu s přehlídkou krajových odrůd ovoce, různých druhů zelenin, včelařskými produkty i zahrádkářskou, či mykologickou poradnou a prodejem skvělých moravských vín a burčáku. Ovocným školkařským výpěstkům, specialitě podzimní Flory Olomouc, budou vyhrazeny volné plochy výstaviště.

Barvy, vůně a chutě podzimu na olomouckém výstavišti

Velkou podzimní přehlídku ovoce, zeleniny a podzimních květin doplní festival gastronomie a nápojů OLIMA s nabídkou krajových specialit a zdravých potravin, a také Dny moravských vín a oblíbenou soutěží o nejlepší ovocnou pálenku Flora košt. Každý palič, který se přihlásí do 13. září (propozice a přihláška), bude v soutěži srdečně vítán a může získat některou z hodnotných cen. A to všechno se bude, samozřejmě,  ochutnávat!

Barvy, vůně a chutě podzimu na olomouckém výstavišti

Zahrádkáře, chalupáře  a kutily určitě zaujmou prodejní zahradnické trhy s pestrým sortimentem květin, ovoce, zeleniny, okrasných, ovocných dřevin, drobné zahradní mechanizace, pomůcek a potřeb. Volné chvíle si mohou návštěvníci zpestřit  v zahrádkářském vinném „sklípku“, či návštěvou sbírkových skleníků a botanické zahrady výstaviště Flora, které jim budou otevřeny zdarma, či  poslechem dobré dechovky.

Barvy, vůně a chutě podzimu na olomouckém výstavištiVstupné: 100 Kč – plnoplátci,  80 Kč – studenti, důchodci, 30 Kč – děti od 6 do 15 let, 210 Kč –  rodinné vstupné (2 dospělí + 1 až 4 děti), zdarma – děti do 10 let v doprovodu rodičů, na průkaz ZTP a ZTP-P

Info: www.flora-ol.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.