Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Brikety pro krby, kotle a kamna

Brikety poskytují výhody ve třech hlavních oblastech. Jsou jimi úspora času, ekologie a silná koncentrace nejlepších vlastností dřeva. Můžete je spalovat ve všech topeništích určených pro pevná paliva. Přečtěte si, čím jsou tak vyhlášené.

Lisované brikety s nespornými klady

Brikety jsou příkladem využití odpadní suroviny z dřevozpracujícího průmyslu. Recyklují se piliny, hobliny a štěpka, které by jen těžko našly jiné využití. Jejich hlavní výhodou je vyšší efektivita vytápění ve srovnání se dřevem. Také mají čistý plamen s minimálním kouřem, který při správném topení nezanáší komín.

Jak jednoduché je použít brikety na topení?

Brikety jsou připraveny ihned k topení bez nutnosti náročného štípání špalků. Nemusíte trávit hodiny venku při zpracování a starat se o vysušení, jak je tomu v případě nákupu dřeva z průběžně těžby. Brikety si přinesete zabalené až ke krbu a stačí jen přikládat. Při hoření se rozpínají zhruba o třetinu, proto vždy nechejte prostor navíc. Pro malá topeniště jsou určené RUF brikety o přibližné velikosti cihly a pro větší topeniště se hodí válcové brikety o průměru do 10 cm délce okolo 30 cm.

Šetrné brikety na topení – úleva pro ovzduší

Dřevěné brikety považujeme za úžasný příklad uhlíkově neutrálního paliva bez emisí a škodlivých látek. Vznikají spojením ligninu při stlačení. Tato látka přirozeně obsažená ve dřevu krátkodobě zkapalní a vše spojí. Každá kvalitně vyrobená briketa neobsahuje žádné chemikálie, jako jsou například lepidla.

Které brikety si vyberete vy?

V našich končinách jsou velmi oblíbenými bukové brikety. Jejich hlavní výhodou je dlouhé hoření a žhnutí při udržení stálé teploty v obytných prostorech. Často jsou neoprávněně opomíjené cihličky či válce s obsahem smrkových pilin. Ty mají velkou výhodu v silné výhřevnosti, která vám zařídí teplo domova v krátké době.

Kde nakoupíte nejkvalitnější dřevěné brikety?

Rozhodli jste se topit pohodlně? Ať už chcete cihličky RUF nebo válcové dřevěné brikety, v e-shopu Optimtop.cz si vždy vyberete. Dopravu na paletách je po celé České republice zdarma. Pokud potřebujete radu ještě před samotným zakoupením, na zákaznické lince na vás čekají ochotní odborní pracovníci, kteří vám rádi poradí s výběrem nejvhodnějších briket pro vaše topení.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.