Pátek, 21.6.2024
KnihyKultura

Nepodléhat panice!

Již v úvodu autor zmiňuje, že kniha úplně není, jak by se možná na první pohled mohlo zdát, o přežití v přírodě. Ve skutečnosti za mnohem aktuálnější téma považuje přežití ve městě v době krize. To je s ohledem na současné dění na mezinárodní scéně skutečně opodstatněné tvrzení. Nejnebezpečnějšími situacemi, které tak mohou lidstvo postihnout, jsou dle Amara Ibrahima blackout, ekonomický kolaps a nemoc, na níž by neexistoval účinný lék. Posledních pár let se přesvědčujeme o tom, že tyto situace nejsou tak nereálné, jak by se ještě v roce 2019 mohlo zdát. 

Kurz přežití - recenzeText knihy autor doplňuje svými poznatky z kurzů pro veřejnost, které vede. Čtenáře vyzývá k tomu, aby si sami doma vyzkoušeli několik hodin či dní bez elektrického proudu či tekoucí vody. Jedině tak si lze uvědomit, jak závažná situace nastává, pokud ke krizi dojde. Jak byste si nabili telefon? Kde byste hledali nejbližší zdroj vody? Víte, bez čeho se na denní bázi neobejdete? Takový experiment přináší obvykle zjištění, že Vám toho doma dost chybí. Svíčky, kanystr na vodu či dostatečná zásoba léků mohou odvrátit akutní důsledky případné krize. Amar Ibrahim připomíná, že ten, kdo je na krizi připraven, si ušetří mnoho komplikací a není překvapen.

Autor také připomíná roli psychického stavu v okamžiku krize, a jak se vrátit do duševní rovnováhy i v kritických momentech. Psychika skutečně stojí v přežití na prvním místě. Na tomto místě uvádí příběhy sedmi přeživších, kteří čelili bezprostřednímu ohrožení života. Všechny mají jedno společné: jejich protagonisté se nevzdali a prokázali obrovskou vůli.

Čtenář se na stránkách knihy dozví, jak si tedy zajistit vše potřebné pro přežití, ať už v přírodě či ve městě. Jak krizi předcházet, co je dobré mít po ruce a do čeho investovat. Rovněž doplňuje tipy, jak se chovat během přírodních katastrof, například jak nejefektivněji získat pitnou vodu, co je v přírodě jedlé, jak rozdělat oheň, nebo co dělat při zemětřesení či požáru.

Kniha je určena především nováčkům v oblasti přežití, kteří se s tématem seznamují. Text jim pomůže zorientovat se a uvědomit si některé důležité aspekty přežití i vlastní existence. Amar Ibrahim zároveň oslovuje potenciální zájemce o kurzy přežití a informuje o tom, co může účastník od kurzu očekávat. 

 

Název knihy Kurz přežití
AutorAmar Ibrahim
ŽánrLiteratura naučná, Osobní rozvoj a styl
  
Nakladatelství BizBooks
Rok vydání2022
Počet stran200
ISBN978-80-265-1087-1
  
Nákup knihy www.bizbooks.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

BizBooks

Pod značkou BizBooks publikujeme knihy, které se zabývají aktuálními tématy a novými trendy v oblasti osobního a kariérního růstu, financí, byznysu a ekonomie. Knihy s touto tematikou jsme začali vydávat v druhé polovině devadesátých let pod hlavičkou bývalého Computer Pressu, samotná značka BizBooks vznikla v roce 2012.

Snažíme se vám přinášet inspirativní i prakticky zaměřené knihy světových nebo předních českých autorů a jsme rádi, když se dozvídáme, že vám určitý titul pomohl nastartovat pozitivní životní změnu, byznys nebo třeba jen potvrdit to, že jdete správnou cestou

www.bizbooks.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Karolína Hanzlová

"Se svobodou, knihami, květinami a měsícem, kdo by nebyl šťastný?" Oscar Wilde