Sobota, 4.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Bubenická show YAMATO

Yamato, foto: Jaromír Zajíček (c) 2008 FotoZajda.cz25. května 2009 od 20 hodin, ČEZ aréna Pardubice

Agentura Pragokoncert znovu přiváží proslulý japonský bubenický soubor YAMATO. Japonští bubeníci si naše publikum doslova a do písmene získali a svým energickým, fascinujícím vystoupením zcela nadchly dvakrát po sobě vyprodaný velký sál pražského kongresového centra a dokonce třikrát vyprodali sál Janáčkova divadla v Brně. Je zřejmé, že češi dokáží velmi sugestivně přijmout cizí, vzdálené kultury a jejich dějiny. Pět vyprodaných sálů v Praze a Brně bylo impulsem k rozšíření veleúspěšného megashow v rámci nového evropského turné i do dalších měst.

Čeká vás opět neopakovatelný zážitek z jedinečné návštěvy Japonska a jeho exotické národní kultury a atmosféry, aniž byste museli cestovat tisíce kilometrů daleko!

Soubor YAMATO založil v roce 1993 Masa Ogawa v Naře, která je považována za “kolébku japonské kultury”. V současné době soubor sídlí ve vesnici Asuka a s tradičními japonskými bubny “Wadaiko” cestují již více než 10 let po celém světě. Od svého vzniku uskutečnil soubor přes 1000 představení v Asii, Evropě a Americe, které shlédlo více než milion lidí. Během této velkolepé bubenické show, v které se bubnování mísí s tradičními japonskými motivy (hudba, kostýmy – SHOW v japonské tradici), je použito několik desítek originálních japonských bubnů (včetně bubnu “Odaiko” vyrobeného z ohromného více než 400 let starého stromu).

Jejich světové turné začalo v srpnu 1998 na Fringe Festivalu v Edinburku, kde za své vystoupení dostali cenu “Spirit of Fringe”. Po tomto úspěchu dostal soubor mnoho nabídek k vystupování a od května 1999 navštívil Velkou Británii, Holandsko, Belgii, Německo a Rakousko. Byli pozváni také na Izraelský Festival, kde v Jeruzalému předvedli hned 5 vystoupení za sebou.

Skvělí bubeníci YAMATO se vracejí do ČR! Nechte své srdce zase chvíli tlouci v rytmu “Shin-On”!

“Bubny existují od nepaměti a jejich zvuk člověka dokázal vždy učarovat. Vždy, když jsme my – Taiko bubeníci z Yamato – hráli na naše bubny, dali jsme do toho srdce i duši ve snaze vytvořit zvuk, v kterém se odráží samotný puls života. Naším bubnováním chceme zprostředkovat tlukot srdce – zvučnou podstatu všeho živého. Během našeho vystoupení cítíme sílu a vášeň toho rytmu, který se nachází v každém koutě našeho světa dávající sílu a odvahu přijmout život takový, jaký je. Toto cítění se snažíme sdílet s naším publikem. Naše intenzivní cvičení nám umožňuje šířit tento puls po celém světě, někdy s jemnou pronikavostí, jindy s nezměrnou sílou a vášní. Pak v okamžiku, kdy naše bubnování souzní s tlukotem srdcí našich diváků, vytvoří vlnu energie, která nám dává sílu a vůli bubnovat dál”.
 
 
Více na www.yamato.jp a www.79promotion.cz.

Foto: Jaromír Zajíček (c) 2008

Fotogalerie z bubenické show YAMATO v roce 2008 v Divadle Hybernia v Praze na http://FotoZajda.cz/koncerty/yamato/galerie.html.
 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.