Blackmore’s night – Secret Voyage Summer Nights 2009

Blackmore's Night - Secret Voyage Summer Nights 20093. července 2009 od 20 hodin, Státní zámek Sychrov – open air
Vydejte se na tajuplnou cestu se skupinou Blackmore’s night  na jejich turné Secret Voyage Summer Nights 2009. Jejich CD Secret Voyage převyšuje mezinárodní renesanční folk rock.
Blackmore´s Night je kapela, jež získala mnohá ocenění v čele se zpěvačkou, textařkou a multiinstrumentalistkou Candice Night a s legendárním sólovým kytaristou Ritchiem Blackmorem. Ostatními členy kapely jsou Bard David of Larchmont (klávesy/zpěv), Earl Grey of Chimay (zpěv/kytara), Squire Malcolm of Lumley (bicí) a Gypsy Rose (housle/zpěv). Jako zvláštní host vystupuje Albert Dannemann, hráč na dřevěné hudební nástroje.

Tato kaleidoskopická hudební cesta časem a prostorem zahrnuje tradiční folkovou hudbu z celého světa. Album mísí oblíbené pradávné melodie s nově napsanými texty od C. Night inspirovanými přírodou a fantazií, částečně psané pro nástroje z renesančního období a sladěné se současným dramatickým vkusem, který zaručuje brilantní akustický a elektrický kytarový styl R.Blackmore. Toto CD vás zaručeně přenese do prostší, více magické doby, daleko od stresu moderního života.

“Působení s Blackmore´s Night”, říka R.Blackmore, “přináší to, že máme kreativní svobodu hrát jakýkoliv styl hudby, který chceme. Můžeme hrát folk, rock, balady, instrumentální hudbu nebo hospodské písně. Nemohl jsem toto dělat s Deep Purple. Nyní se opět cítím svobodným”.

Na základě jejich mezinárodních představení a uzpůsobení melodiím z různých kontinentů jež překročili, mnoho z 12 nových písní na CD Secret Voyage bylo upraveno z lidových písní a tradic z mnoha zemí včetně Francie (Gilded Cage), Ruska (Toast To Tomorrow), Německa (Prince Waldecks Galliard) a Anglie (Peasants Promise). K tomu si přidejte dvě úžasné cover verze plus skvělou práci Blackmore´s Night s jejich silně identifikovatelným stylem – hit Elvise Presleyho z roku 1961 I Can´t Help Falling In Love With You a Rainbow Eyes – úžasně chytlavé originály.

Kromě vytváření malebné zvukové palety, která upoutá vaši mysl jako vaše nejoblíbenější vzpomínky, Night a Blackmore rovněž pokračují v práci, které se zavázali. Společně se Světovým fondem divoké zvěře (WWF) vypomohli vypěstovat 6000 ovocných stromů na Borneu, věnovali čas a peníze na záchranu Sibiřských tygrů, netopýrů v Berlíně, jezevců ve Velké Británii a na mnoha jejich koncertech po celém světě založili a podpořili fond na pomoc zvířatům. Když právě nejsou na turné, dále pokračují ve sponzorování fondu na pomoc zvířatům a rovněž vystupují o svém volnu, aby pomohli místním zvířecím charitatitivním spolkům. Rovněž se spojili dohromady s C020L, aby pomohli životnímu prostředí pěstováním stromům v Panamě a tak omezili toxiny produkované kapelami na turné.

Night vystupuje jako Princezna Candice v interaktivním tématickém parku Magiquest, a Princezna Amora z Velkého vlčího doupěte po celém USA a Japonsku. Rovněpanovala jako královna “Faerie” nominovaná časopisem Faerie na Faerie festivalech po celých Spojených státech a je velmi milována dětmi, které cestují míle, jen aby ji mohli vidět v této roli. Její filmový debut “Pray for Light” (“Modlitba za světlo”) je naplánován na tento podzim a buden uveden do divadel v roce 2010.

Vstupenky na sychrovský koncert Blackmore´s Night jsou k dostání v síti Tickeptro.

Cena vstupenky 650,- Kč v předprodeji. Koncert je částečně k sezení a stání.

POZOR-OMEZENÁ KAPACITA

Více na www.simmiag.cz a www.blackmoresnight.com.

 

Blackmore's Night - Secret Voyage Summer Nights 2009

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.