Bubenická show YAMATO je opět tu

Yamato, foto: Jaromír Zajíček (c) 2008 www.FotoZajda.cz6. – 7. 3. 2011 od 19 hodin, Janáčkovo divadlo Brno

8. března 2011 od 20 hodin, Kongresové centrum Praha.

Agentura Pragokoncert opět přiváží proslulý japonský bubenický soubor YAMATO se svou novou bubenickou show pod názvem Gamushara – The Beat of Courage.

 

Japonští bubeníci si naše publikum doslova a do písmene vždy získali a svým energickým, fascinujícím vystoupením zcela nadchli. Vyprodali vždy všechna vystoupení v České republice, a to jak v roce 2008, tak i o rok později.

Yamato, foto: (c) 2008 Jaromír Zajíček, www.FotoZajda.czJe zřejmé, že češi dokáží velmi sugestivně přijmout cizí, vzdálené kultury a jejich dějiny.

Čeká vás opět neopakovatelný zážitek z jedinečné návštěvy Japonska a jeho exotické národní kultury a atmosféry, aniž byste museli cestovat tisíce kilometrů daleko!

YAMATO se tak do ČR vrací se zcela novou, mladistvě ráznou a silnou show. Bubeníci opět slibují nezapomenutelný, inspirující a velmi intenzivní zážitek.

Soubor YAMATO založil v roce 1993 Masa Ogawa v Naře, která je považována za “kolébku japonské kultury”. V současné době soubor sídlí ve vesnici Asuka a s tradičními japonskými bubny “Wadaiko” cestují již více než 10 let po celém světě. Od svého vzniku uskutečnil soubor přes 1000 představení v Asii, Evropě a Americe, které shlédlo více než milion lidí. Během této velkolepé bubenické show, v které se bubnování mísí s tradičními japonskými motivy (hudba, kostýmy – SHOW v japonské tradici), je použito několik desítek originálních japonských bubnů (včetně bubnu “Odaiko” vyrobeného z ohromného více než 400 let starého stromu).

Yamato, foto: (c) 2008 Jaromír Zajíček, www.FotoZajda.czJejich světové turné začalo v srpnu 1998 na Fringe Festivalu v Edinburku, kde za své vystoupení dostali cenu “Spirit of Fringe“. Po tomto úspěchu dostal soubor mnoho nabídek k vystupování a od května 1999 navštívil Velkou Británii, Holandsko, Belgii, Německo a Rakousko. Byli pozváni také na Izraelský Festival, kde v Jeruzalému předvedli hned pět vystoupení za sebou.

“Bubny existují od nepaměti a jejich zvuk člověka dokázal vždy učarovat. Vždy, když jsme my – Taiko bubeníci z Yamato – hráli na naše bubny, dali jsme do toho srdce i duši ve snaze vytvořit zvuk, v kterém se odráží samotný puls života. Naším bubnováním chceme zprostředkovat tlukot srdce – zvučnou podstatu všeho živého. Během našeho vystoupení cítíme sílu a vášeň toho rytmu, který se nachází v každém koutě našeho světa dávající sílu a odvahu přijmout život takový, jaký je. Toto cítění se snažíme sdílet s naším publikem. Naše intenzivní cvičení nám umožňuje šířit tento puls po celém světě, někdy s jemnou pronikavostí, jindy s nezměrnou sílou a vášní. Pak v okamžiku, kdy naše bubnování souzní s tlukotem srdcí našich diváků, vytvoří vlnu energie, která nám dává sílu a vůli bubnovat dál”.
 
 

 

Více na www.yamato.jp a www.pragokoncert.com.

Foto: (c) 2008 FotoZajda.cz

Fotogalerie z bubenické show YAMATO v roce 2008 v Divadle Hybernia v Praze na http://FotoZajda.cz/koncerty/yamato/galerie.html.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.