Neděle, 26.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Burton Špindl spring sessions 2013

Burton Špindl spring sessions 2013Již sedmý ročník oblíbené akce konané na závěr zimní sezóny – Burton Špindl spring sessions – je opět tady. Téma letošního ročníku zní „classics“ a je tedy jen na fantazii účastníků co si pod tímto přívlastkem představí. Letošní ročník se jako obvykle koná ve Skiareálu Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně, a to od čtvrtka 4. do neděle 7. dubna 2013.

„Classics“ pro nás znamená klasickou snahu o připravení klasické akce, na kterou se budou těšit nejen závodníci a snowboardová komunita, ale i široká veřejnost. Prostě všichni, pro které je Burton Špindl spring sessions příjemnou tečkou za zimní sezónou. Klasické téma představuje i samotný vizuál akce. Jeho dominantním prvkem je fenomenální jezdec a legenda snowboardingu Jeff Brushie. „Od dob Jeffa Brushieho zůstává základní filozofie snowboardingu stejná. Pořád jde hlavně o tu radost ze samotného ježdění. Sejít se závěrem sezóny a zajezdit si společně v dobře připraveném snowparku, k tomu nabitý večerní program, doufejme hezké jarní počasí… přesně to přináší BURTON ŠPINDL SPRING SESSIONS,“ říká hlavní organizátor Petr Najman. Jako každý rok se zde sejdou jak legendy, tak právě vycházející hvězdy, milovníci zimy bez rozdílu věku a pohlaví, aby si společně užili to, co mají na snowboardingu nejraději a zároveň poměřili své schopnosti či jen přihlíželi a tleskali umění druhých.

Burton Kemp 2013Stejně jako v předcházejících letech je i letos program rozdělen do čtyř dní. Trať, která mimo jiné zahrnuje netradičně upravenou u-rampu, sérii větších a středních skoků, big air v průseku, oblíbený mamutí corner na dojezdu černé sjezdovky či širokou škálu railových překážek, jibů, menších hitů a dalších vychytávek, bude pro jezdce otevřena od čtvrtka do neděle, kdy se také bude soutěžit v jednotlivých disciplínách. Pro registrované jezdce jsou připraveny celkem tři soutěže. Nejprestižnější z nich je vyhlášení Best Rider, tedy jezdce, který byl během tří soutěžních dní akce nejvíce vidět, a který nejvíce zaujal porotu. Ta bude sledovat nejen počínání jezdců během Heli-shootingu, ale i jejich výkony v Anon Big Air Fortune a Burton Corner Session.

Burton Easy Park na Hromovce bude hostit soutěž určenou veřejnosti. Přihlásit do ní se mohou snowboardisté, kteří si netroufají na velké skoky, ale mají chuť porovnat své síly v souboji o super ceny, které budou připraveny pro vítěze jednotlivých kategorií v rámci Burton Kemp Public Jamu. Na své si přijdou i akreditovaní fotografové, kteří mohou své snímky přihlásit do soutěže Nixon Photo Contest, která jim v případě úspěchu přinese nejen prvotřídní hodinky, ale i možnost zveřejnění svých fotografií v prestižních domácích snowboardových médiích.

Burton Kemp 2013Kromě ježdění na trati z dílny Snowparkdesign si mohou návštěvníci a účastníci BURTON ŠPINDL SPRING SESSIONS vychutnat nadupaný večerní program v XXL stanu, který bude po tři večery přinášet zábavu a povyražení v rámci Jägermeister Party Nights. Ve čtvrtek proběhne Red Bull I-Battle, který v loňském roce sklidil mimořádné ovace a věříme že i letos bude tím pravým programem pro zahřívací večírek. V pátek a sobotu pak vystoupí Monkey Business, Navigators, Prago Union či renomovaný britský DJ a producent Benji Boko (UK). Po všechny tři večery se vystřídají také DJs Robot, Jorgos, Akvamen, Junior(SK), Orion(PSH) a Mike Trafik(PSH). 

 

Burton Kemp 2013

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.