Čtvrtek, 20.6.2024
HudbaKultura

Gregorian – Epic Chants Tout 2013

Gregorian – Epic Chants Tout 2013
Gregorian
– slavné uskupení vokálních zpěváků, kteří převádějí rockové a popové skladby do gregoriánského stylu – se na jaře vrátí zpět do České republiky v rámci turné k nové desce Epic Chants. Vystoupí zde na dvou exkluzivních koncertech – 24. 3. v Praze a 28. 3. v Brně. I tentokrát se bude jednat o unikátní koncerty, které propojí mystickou chorálovou hudbu s nejmodernější scénickou show.

TERMÍNY KONCERTŮ

24. 3. 2013 od 19:00 hod. – PRAHA, Kongresové centrum
28. 3. 2013 od 19:00 hod. – BRNO, Hala Vodova

 

 

Turné začíná 13. února již tradičně v Hamburku a bude pokračovat do více než 75 měst, ve kterých poprvé živě představí písně z nového alba Epic Chants (vychází v září 2012) a samozřejmě také další hity z jejich širokého repertoáru. Mezi jejich nejznámější skladby patří například „Voyage, Voyage” (Desireless), „Nothing Else Matters” (Metallica), „Stairway To Heaven” (Led Zepellin), „Lady in Black” (Uriah Heep), „With Or Without You” (U2), „O Fortuna” (Carmina Burana) nebo „Hells Bells” (AC/DC).

GREGORIAN je fantastický hudební fenomén, kterému se podařilo za více než deset let úspěšně propojit gregoriánský chorál s prvky současné popové a rockové hudby. Hamburský hudební producent Frank Peterson přišel jako první s myšlenkou přepracování aktuálních hudebních hitů do stylu, který se blíží zpěvu středověkých mnichů. Během desetiletí se GREGORIAN stali se svým neopakovatelným mystickým zvukem a s více než 6ti miliony prodaných alb velmi žádaným a vyhledávaným uskupením. Jejich koncerty vidělo již před 1,3 milionu lidí a ve svém žánru nemají žádnou konkurenci.

Gregorian je německé hudební uskupení, které založil Frank Peterson, cvičící Gregoriánský chorál – inspirovaný moderními, hlavně rockovými a popovými, písněmi. Originalita této skupiny spočívá ve skloubení oblíbených melodií a námětů s náboženkým chorálem v podání gregoriánských mnichů.

CENY VSTUPENEK

I. kategorie – 1 390 Kč
II. kategorie – 1 190 Kč
III. kategorie – 990 Kč
IV. kategorie – 790 Kč
V. kategorie – 590 Kč

Nákup vstupenek online na www.ticket-art.cz.

Více na http://www.gregorian.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.