Úterý, 16.4.2024
KulturaOstatní kultura

Burza dětských knih a učebnic – Den pro dětskou knihu

Den pro dětskou knihuMěstská Knihovna Chrudim pořádá v rámci Dne pro dětskou knihu burzu dětských knih a učebnic. Akce se uskuteční v sobotu 1. prosince 2012 od 9:00 do 13:00 ve vestibulu v budově Městské knihovny v Chrudimi.

Hledáte nějakou knihu a nemůžete ji nikde sehnat? Možná se na vás usměje štěstí a najdete ji právě zde. Máte doma knihy a učebnice, které už nevyužijete, ale někomu by se ještě mohly hodit? Přineste je na prodej v termínu od úterý 20. listopadu do pátku 30. listopadu do Městské knihovny na dětské oddělení, které je otevřeno vždy od 8:30 do 17:30.

Burza se týká pouze dětských knih. Za každou knihu se vybírá poplatek 1 Kč a její prodejní cenu vám pomohou určit knihovnice.

 Při příležitosti Dne pro dětskou knihu se v knihovně od 9:00 do 13:00 také koná tvořivá dílna, kde si děti spolu se svými rodiči budou moci vyrobit vlastní adventní věnec a další vánoční ozdoby. Zájemci by si měli přinést slaměný, proutěný nebo polystyrenový kroužek, čtyři svíčky a věci na ozdobení dle vlastního výběru. Fantazii se meze nekladou.

Součástí celého dění bude i jarmark, při kterém budou čtenáři prodávat své vlastní výrobky (šperky z FIMA, origami,…). Program zakončí divadelní představení dětí z ZUŠ Chrudim.


… A možná přijdou andělé a obdarují děti dárky.


Přijďte okusit trochu vánoční atmosféry již první prosincový den, máte se rozhodně na co těšit.

Den pro dětskou knihu je celostátní akce, kterou pořádá SKIP ČR a letos se jedná již o šestý ročník.

Více na http://www.dendetskeknihy.cz/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.