Pátek, 24.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Ovládni Železný trůn a staň se vládcem Západozemě

Hra o trůnyBlackfire přichází na předvánoční trh s jednou z nejlepších deskových her – Hra o trůny, v originále A Game of Thrones. Tato hra vznikla podle fantasy ságy George R. R. Martina Píseň ledu a ohně.

Je jen málo her, které sklidily takový úspěch u hráčské komunity, jako právě desková hra A Game of Thrones. Komplexní strategie ze zajímavého fantasy prostředí, plná důmyslných kombinací herních prvků, diplomacie i bojů, patří k tomu nejlepšímu, co si můžete s přáteli zahrát.

V této hře se můžete proměnit ve vůdce jednoho z mocných rodů Západozemě – hrdých Starků, bohatých Lannisterů, tajemných Targaryenů, Martellů, Greyjoyů, Tyrellů či Baratheonů. V deseti kolech se pak snažíte ovládnout co nejvíce měst a pevností v Západozemi. Abyste usedli jako vládcové na Železný trůn, bude ale zapotřebí hodně snahy. Zvolíte cestu diplomacie, lsti nebo se pokusíte uzmout Trůn do své moci silou? V boji můžete využívat speciálních karet reprezentujících hrdiny vašich rodů coby velitele.

Hra o trůny

Hra o trůny je komplexní strategická hra pro 3–6 hráčů. Ti uzavírají aliance, aby je následně porušili, svádí nelítostné bitvy, vedou diplomatická jednání. Přitom se musí společně bránit hrozbě ze severu, která je může zničit všechny. Vzhledem k prvkům diplomacie je hra nejlepší ve větším počtu hráčů, protože pak si plně užijete její možnosti. Ale pozor, hra dokáže být stejně nelítostná, jako její knižní předloha.

České vydání vzniklo podle druhé edice hry z loňského roku, která má vylepšenou grafiku a pravidla. Obsahuje také i prvky z původních rozšíření A Clash of Kings a A Storm of Swords
Tato druhá edice oblíbené deskové hry přináší mnoho prvků z těchto rozšíření, včetně přístavů, rodových sídel, karet divokých a obléhacích strojů. Navíc zde najdete několik novinek – např. zástěny, za kterými můžete v klidu spřádat své plány mimo zrak soupeřů, nebo karty bojových zvratů, které přinášejí do bitev více náhody a nejistoty.

Hra o trůny

 

Výrobce: Fantasy Flight Games
Překlad: ADC Blackfire 
Lokalizace: hra je kompletně v češtině
Doporučený věk od: 14 let
Doba hraní: 2 – 3 hodiny
Počet hráčů: 3 – 6
Doporučená prodejní cena: 999 Kč

Hra o trůny

Hru si lze zakoupit přímo na stránkách Blackfire – http://eshop.blackfire.cz/detail74356/fantasy/hra-o-truny-deskova-hra.

Hru si budete moci přijít zahrát na podzim do naší herny Hrajeme si s Chrudimkou v Chrudimi.

Více informací na www.blackfire.cz a www.hraj.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.