Neděle, 24.9.2023
HudbaKultura

Camouflage míří do Prahy

Camouflage míří do Prahy19. března 2011, KC Vltavská Praha

Německá hudební skupina Camouflage se po několika letech opět chystá do České republiky. V pražském Kulturním centru Vltavská zahraje 19. března 2011, jako předkapelu pozvala slovenskou elektropopovou formaci Tanx.

New waveovou trojku z Bietigeimu tvoří muzikanti Marcus Meyn, Heiko Maile a Oliver Kreyssig, kteří se dali dohromady v roce 1983, původně ještě jako Licenced Technology. Ke změně názvu na Camouflage došlo o rok později na základě stejnojmenného hitu tehdejší věhlasné japonské synth kapely Yellow Magic Orchestra.

Camouflage se v Česku poprvé představili v roce 2007, kdy v Litvínově představili svou tehdy poslední řadovou desku “Relocated” z roku 2006. O rok později sem zamířili znovu, aby si zahráli na letním Sázavafestu, kde se před jejich stagí sešlo více než 10 000 lidí. V Praze kapela ještě nikdy nehrála. “Velmi se do české metropole těšíme,” řekl Marcus Mayn, zpěvák a lídr skupiny.

Na podzim 2007 skupina vydala 2CD “Archive#1”, které obsahovalo remixy, ale i zatím nezveřejněné písně. V roce 2009 vypustili své první živé DVD z koncertu v Drážďanech, tato kompilace obsahuje i videoklipy a bonusy. Ve stejném roce přišli také s reedicí alba “Spice Crackers” z roku 1995.

Camouflage se rozhodli do České republiky vrátit a přijít s úplně novým koncertním programem, který bude kromě hitů jako “The Great Commandment” nebo “Love Is a Shield” zahrnovat i zbrusu nové skladby, které zatím nikdo neslyšel. Koncert bude jiný i složením skupiny Camouflage, tentokrát s nimi na pódiu vystoupí i bubeník a kytarista.

Koncert proběhne 19. března 2011 od 20:00 v Kulturním centru Vltavská v Praze, vstupenky jsou k zakoupení v síti Ticketpro za 690 Kč + poplatky, na místě jejich cena stoupne na 790 Kč. Vstupenky platí i na následnou After party, případně od 23:00 bude vstup na After party za 150 Kč.

 

Více na http://www.camouflage-music.com/.

 
 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.