Česká fotbalová reprezentace opět bez trenéra

Po tristních výsledcích během celého působení bývalého trenéra Karla Jarolíma je nyní česká fotbalová reprezentace opět bez vedení. FAČR se po vysoké prohře českého týmu s ruským výběrem 1:5 rozhodl vypovědět Karlu Jarolímovi smlouvu. Co čeká český výběr v následujících měsících?

Českému týmu se od postupu na ME pod Pavlem Vrbou nepodařilo dosáhnout ani jednoho uspokojivého výsledku. Karel Jarolím za poslední dva roky nedokázal dát českému výběru styl ani motivaci. Nepostup na Mistrovství světa by mu asi většina lidí odpustila, ale problém je v tom, že nedokázal ani postavit stabilní kostru týmu či zavést nějaký stabilní herní styl.

Další dávku kritiky schytali samotní hráči, od kterých se očekává více než 44. místo na žebříčku národů. Máme talenty v Německu, Itálii, nebo v Anglii. Nikdo z nich se však nedokázal chopit role lídra týmu. To se očekávalo od hráčů jako Darida nebo Kalas, avšak oni tuto roli přijmout nedokázali. Velký tlak se vyvíjel také na hráče v útoku, kteří si pořád nedokázali s tlakem poradit. Bavíme se tu zejména o útočné dvojici Schick a Krmenčík. Ti v ligách dokáží stabilně prokazovat formu, ale v národním týmu si zatím ne a ne sednout. Zejména Patrik Schick je považován za obrovský talent, který v současnosti hraje za italský AS Řím, kde dostává čím dál více herního vytížení, což je pro něj určitě dobře. Snad se jeho forma v národním týmu do budoucna zlepší, protože to on by mohl v následující dekádě táhnout český výběr.

Karel Jarolím je pryč, nedávné výsledky budou brzy zapomenuty, a tak FAČR hledá nového člověka na post trenéra. Na stole je údajně 5 jmen, z nichž dvě nejzajímavější jsou Karel Poborský a Jaroslav Šilhavý. Karel Poborský je varianta, která je hodně inspirovaná současnými trendy ve fotbale. Můžeme se bavit o Zinedine Zidanovi v Realu Madrid, nebo trenérovi ukrajinské reprezentace, legendárním útočníkovi Andrij Ševčenkovi. Druhá varianta, která by měla být číslem jedna, je Jaroslav Šilhavý. Ten nyní trénuje SK Slavia Praha, se kterou dokáže stabilně držet špičku ligové tabulky, a mimojiné má zkušenosti i s trénováním národního týmu. Výsledky jednání budeme znát v následujících dnech. Doufejme, že česká reprezentace dostane nový impuls, a rozhoupe se k novým zítřkům.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.