Sobota, 1.4.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Českou republikou se šíří řetězec dobrých skutků

Již několik týdnů se Českou republikou šíří řetězec dobrých skutků. Tuto akci s názvem #dobroskutkuj odstartovali na konci března žáci a učitelé ze základní školy v malém východočeském městě Borohrádku.

Cílem #dobroskutkuj je prostřednictvím laskavosti, dobrých skutků a nezištné pomoci přinášet do každodenního života více radosti, lásky a porozumění mezi lidmi. Princip je jednoduchý. Stačí udělat dobrý skutek a obdarovanému zároveň věnovat motivační kartičku, která vybízí k uskutečnění dalšího laskavého činu. Pro usnadnění najdou zájemci na webu akce přes padesát nápadů na dobré skutky či motivační kartičky ke stažení. Vše je také propojené přes sociální sítě, díky čemuž mohou lidé sdílet své dojmy a vzájemně se inspirovat. 

Velmi nás těší, že #dobroskutkuj přináší lidem radost a připomíná, že i malý projev laskavosti dokáže zpříjemnit den. Zapojují se jednotlivci, skupinky přátel, rodiny, pracovní týmy nebo třeba třídní kolektivy různého věku. Možností, jak se zapojit, je opravdu mnoho. Lidé píší povzbudivé dopisy, tvoří motivační kartičky či drobné dárky, kterými se snaží potěšit své blízké, náhodné kolemjdoucí, kolegy v práci nebo třeba nemocné a seniory. Lidé se pouští do úklidu svého okolí, vymýšlejí akce na pomoc druhým nebo třeba předplácejí zmrzlinu, dezerty a jiné dobroty pro další zákazníky,“ říkají za organizační tým učitelé Michal Přibyl a Ondřej Sitka ze ZŠ TGM Borohrádek. Tato škola od září 2018 organizuje mezinárodní projekt devíti evropských zemí eTwinning s názvem HeartHeroes – Hrdinové s dobrým srdcem. Protože projekt přináší všem zapojeným krásné zážitky, v borohrádecké škole se rozhodli, že do něj prostřednictvím dobrých skutků zapojí celou republiku. 

Více informací najdete na webových stránkách, Facebooku a Instagramu.

 

autor: archiv ZŠ TGM Borohrádek

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk