Pondělí, 20.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

V klubíčku štěstí

recenze knihy V klubíčku štěstí

V klubíčku štěstí je knihou, která v sobě nese určité poselství. Ale co jsem v průběhu čtení považovala za nejdůležitější, tak byl pocit, který jsem cítila. Byla to naděje. To, jak si hlavní hrdinka Maisie dokázala sama sobě a svým blízkým dodávat odvahu, že všechno dopadne dobře, v různých malých náznacích, to bylo úžasné.

Jak už jsem zmínila, hlavní hrdinkou knihy je Maisie, matka dvou dětí, která si prošla docela těžkou životní zkouškou, ale s pomocí svých blízkých boj vyhrála ve svůj prospěch. Její děti, Valerie a Jeremy, byly a jsou její oporou, Bridie, její matka a babička dětí, už je starší a bohužel postižena stařeckou demencí. A i když se vám to může zdát všechno smutné a pesimistické, tak věřte, že třeba zrovna Bridie se svou stařeckou demencí dodávala pořádnou dávku vtipu a humoru do příběhu.

V klubíčku štěstíJeremy je důležitou postavou z jednoho důvodu. Je mu šestnáct a dá se říct, že se hledá. Hledá si své místo na světě. Hledá sám sebe. Pochopí, že je jiný, než ostatní a ač se snaží být „normálním“, nejde mu to a on se bojí komukoliv něco říct. Právě to je kámen úrazu a od toho se odvíjí všechno ostatní, co se stane. A že to není nic příjemného.

Ve chvíli, kdy Jeremy a jeho nejlepší kamarád Rave zmizí, začne velké hledání. Maisie se s pomocí policistů snaží kluky najít. Proč utekli? A proč oba? Najdou je? Kde? To vše se dozvíte v tomto poutavém, dechberoucím románu, který autorka napsala s láskou, něhou a prošpikovala humorem, abychom i po dočtení se slzami v očích se zasmáli, když budeme vzpomínat na všechny hrdiny.

„Řekl bych, že tenkrát bys vzala za vděk i cikánským oslem, jen kdyby tě odtamtud odvezl někam pryč.“

U knihy V klubíčku štěstí mě nejdříve zaujala obálka. Když se na ni podíváte z výšky, ty malé kytičky působí plasticky, jako 3D, a já jsem taková hračička, že tohle dokážu ocenit. A hned, když jsem se ponořila do příběhu, jsem věděla, že tohle bude něco výjimečného. Slzy střídal smích, Valerie, jako mladá holka, puberťačka, byla skvělá. Maisie je pro mne hrdinkou s velkým H, obdivuju ji a také obdivuju autorku za to, jak celý děj dokázala napsat tak, aby nenudil a čtenář si mohl užívat každou stránku.

„Nikdy nevěř muži s vousy. Takový muž má vždycky co skrývat.“

Nebudu vám lhát, ač jsou v knize určité úseky, u kterých se budete usmívat, na konci si pobrečíte jako želvy… Já pár posledních stránek přes slzy neviděla, bylo mi líto nejen všech lidí, kteří si v příběhu vytrpěli své, ale také toho, že to končí. Po dlouhé době jsem dostala něco, co mne nesmírně bavilo a dokázalo vykolejit.

Kapitoly, ač jsou číslované, jsou nadepsány vždy nějakou písničkou a jejím interpretem, takže pokud to budete dělat tak, jako já, a pustíte si ke čtení i zmiňovaný song, myslím si, že úspěch už je z 98 % zaručen.

Hodnocení: 98 %

 

Název knihy V klubíčku štěstí
AutorAnna McPartlin
ŽánrRomán
  
Nakladatelství HOST
Rok vydání2019
Počet stran416
ISBN978-80-7577-747-8
  
Nákup knihywww.hostbrno.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

 

 

 

HOST

Nakladatelství Host vydává především kvalitní českou a překladovou prózu, poezii, literární teorii i literaturu naučnou. Odborné publikace se zaměřují především na historii, sociologii, jazykovědu, osobnosti filmu i další obory. V posledních letech se velmi výrazně rozšířila řada překladové beletrie, severských kriminálních románů a thrillerů. Nově Host hledá kvalitní knihy i v oblasti žánrové (sci-fi a young adult) a dětské literatury. Relativně nedávno našla v Hostu přístřeší i prestižní edice Česká knižnice, která zájemcům nabízí kvalitní ediční zpracování děl českých klasiků. Naší cílovou skupinou jsou jednak lidé, kteří se zabývají literaturou „na vyšším stupni“ (studenti, učitelé apod.) a dále průměrně či spíše nadprůměrně nároční čtenáři, kteří se u knih chtějí bavit a odpočívat, avšak spotřební a braková literatura je pod jejich úroveň.

www.HostBrno.czPalmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)