Český rozhlas začal šířit vysílání Radia Ukrajina

У Чехії можна слухати громадське українське радіо. Це стане можливим завдяки Чеському радіо через інтернет-потік та його мобільний додаток mujRozhlas.cz.

Český rozhlas přes internetový stream a mobilní aplikaci mujRozhlas.cz umožní poslech ukrajinského veřejnoprávního rádia. Cílem je přenášet informace o válce Ukrajincům v Česku. Rozhlas také spustí nový podcast Novinky pro Ukrajince v Česku s praktickými tipy pro uprchlíky. Poslouchat ho bude možné od příštího týdne.

Český rozhlas reagoval na prosbu ukrajinské veřejnoprávní vysílací společnosti UA:PBC a ve středu spustil internetový stream jejího rozhlasového vysílání v ukrajinštině.

Vysílání Radio Ukrajina je možné poslouchat na audioportálu i v mobilní aplikaci mujRozhlas.cz.

Cílem přenosu je především zajištění dostupnosti informací o Ruskem vyvolané válce na Ukrajině pro uprchlíky i Ukrajince žijící v Česku.

Ukrajinský rozhlas vysílá od 22. února nepřetržitě a posluchačům poskytuje nejaktuálnější a nejpřesnější informace o obraně země. Jeho přenos je přerušen pouze v momentě leteckého poplachu, kdy se novináři musejí schovat do krytu.

Český rozhlas zároveň připravuje podcast s názvem Novinky pro Ukrajince v Česku. Ten má předávat praktické informace pro lidi, kteří uprchli na naše území.

Vydávání podcastu v ukrajinštině bude zajišťovat Radio Prague International, tvořící zahraniční vysílání rozhlasu.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.