Neděle, 24.9.2023
Ostatní volný časVolný čas

Cesta ven ze šíleného světa

Cesta ven ze šíleného světa

V nakladatelství Noxi vychází knižní debut českého autora určeným všem, kdo se snaží žít duchovní život uprostřed hektického ruchu světského života. Kniha Cesta ven ze šíleného světa vznikla na přání mnoha čtenářů autorových článků a afirmací, které si za posledních více než pět let získaly na internetu velkou oblibu.

 

Jan Menděl se narodil v Příbrami v roce 1983. Od roku 1996 se intenzivně věnuje duchovním naukám. Díky řízení osudu se hned v začátcích dostal k hypnóze, která mu dala nahlédnout do hlubin lidského ducha a s jejíž pomocí mnoho let prováděl příležitostné regrese. Duchovno má pro něj význam jedině tehdy, pokud ho člověk dokáže využít v každodenním životě k blahu svému a svých bližních. Rád se dělí o svoje myšlenky a zkušenostmi s těmi, které to zajímá, a proto vznikly stránky www.janmendel.com, kam čas od času vloží nějaký svůj článek. Ve svém volném čase se kromě psaní věnuje překladům a osobnímu poradenství. Je zakladatelem facebookové stránky Afirmace, kam denně již mnoho let píše krátké inspirativní texty k zamyšlení. Nyní přichází s knihou, ve které předkládá své zkušenosti, poznatky a názory o tom, jak může člověk vést duchovní život v tomto moderním šíleném světě, aniž by z něj musel utíkat.

Ukázka z knihy

Je smutné, jak krutým způsobem lidé obětují svoji přítomnost ve jménu dobré budoucnosti. Pracují od rána do večera, ženou se za kariérou, někteří zahazují svoji čest, poctivost, úctu a principy, jen aby vydělali hodně peněz, o kterých věří, že jim přinesou šťastné zítřky. Málo ale myslí na to, že se takových zítřků při tomto způsobu života nemusí ani dožít, a i když se jich dožijí, očekávané štěstí a klid na duši stejně nepřijdou. Většina lidí od určitého věku podřizuje svůj přítomný život tomu, aby se „na stáří“ měla dobře, a tak místo toho, aby žila šťastně a naplněně tady a teď, se křečovitě snaží a pracuje proto, aby jednou mohla… bůhvíco. Žít se má dnes a tady. Nikdo neříká, že máme být nezodpovědní a lehkovážní. Duchovně probuzený člověk je přirozeně dost inteligentní na to, aby věděl, že je zapotřebí myslet na to, co bude zítra jíst a kde bude spát, ale jen do určité míry. Zbytečné je obětovat dnešní radost desetiletým plánům do budoucnosti, neboť nic není nejistější než budoucnost a nic není jistější než nejistota. Člověk míní, pán Bůh mění. Mnohem lepší je však „investovat“ do své budoucnosti duchovním způsobem. Když žijeme dnes šťastně a radostně, investujeme do svého zítřejšího zdraví. Když dnes máme dobré, čisté a láskyplné myšlenky, investujeme do svého zítřejšího vnitřního klidu a míru. Když dnes svými slovy a skutky pomáháme těm, kterým můžeme pomoct, investujeme do svého zítřejšího štěstí. To, co vídáme kolem sebe jako dotek štěstěny, není nic jiného, než úroky z karmické banky, do které si dotyčný nastřádal upřímné dobré skutky.

Vychází 25. února 2015 ve vydavatelství NOXI za maloobchodní cenu 249 Kč.

  


Nakladatelství NOXINakladatelství NOXI
 vydává knihy pro zdravý životní styl a chvíle pohodyČtenářům nabízí úspěšné tituly, které se v zahraničí staly bestsellery, především pak knihy o zdravém životním stylu ale i kvalitní beletrii. Vydavatelství působí na českém a slovenském knižním trhu od roku 2004 a jeho zakladatelkou je paní Jana Mišíková.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.