Čeští hokejisté ovládli Karjala Cup

Skvělý vstup do evropské hokejové tour se povedl českým hokejistům. V prvním turnaji letošní sezony ovládli Turnaj Karjala. Stalo se tak podruhé v historii Euro Hockey Tour (EHT) a poprvé česká reprezentace získala trofej v helsinské Hartwall areně.

Češi vstoupili do turnaje čtvrtečním zápasem ve Švédsku. Domácí hokejisty Tre Kronor dokázali čeští hokejisté porazit 3:1. Ve druhém zápase se svěřenci Miloše Říhy střetli již v Helsinkách s Finskem. Úřadující mistři světa sice dvakrát vedli, ale Češi vždy dokázali vyrovnat a v nájezdech rozhodl Krejčík. Ani ve třetím zápase český tým nenašel přemožitele. V tradičním nedělním souboji s Ruskem si naši hokejisté připsali vítězství 3:0 a po zápase se mohli radovat.

Na Karjale ztratilo Česko pouhý bod a podruhé v historii turnaj ovládlo. Naposledy se tak stalo pod vedením Aloise Hadamczika v roce 2012. Nyní Čechy dovedl k triumfu kouč Říha. Kromě dosažených výsledků může reprezentaci těšit také předváděná hra, která byla ve všech zápasech solidní a podpořena výbornými výkony brankařů Willa a Langhamera

Příští zastávkou EHT bude ruský Channel One Cup, který se odehraje v rozmezí 13. a 17. prosince 2019.

foto: sport.cz / Jussi Nukari, ČTK/AP

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.