Cestovatelská přednáška – Indie mezi Váránásí a Darjeelingem

Indie mezi Váránásí a DarjeelingemV pátek 21. listopadu 2014 bude ve Vodních zdrojích Chrudim přednášet fotoreportér, novinář a dobrodruh Topi Pigula o své poslední cestě do Indie. Při každé cestě poznal jen zlomek z této rozmanité země a tentokrát začne svou přednášku ve Váránásí.

Zde na ghátech na břehu Gangy plápolají ohně olizující lidské mrtvoly a hned vedle kvete obchod s tvrdými drogami. Strávit několik dnů v tomto městě znamená nahlédnout pod pokličku zdejšího „svatého“ života. Jiný rozměr má popíjení čaje a jeho nákupy v jedné z nejproslulejších čajových oblastí světa – v Dardžlingu. V okolních roklinách lze objevit divoké orchideje a sotva dva kilometry od nich se dají v turistické zóně získat padělky čehokoliv. Poznáme Indii jako nesmírně rychle se rozvíjející se zemi mající na jednu stranu vlastní vesmírný výzkum a jaderné zbraně a na stranu druhou je svázána sítí zákazů kastovního systému. Čeká nás putování po památkách, do zapadlých venkovských koutů, i divoká příroda a setkání s místními lidmi.

Indie mezi Váránásí a Darjeelingem

Přednáška začíná v 18:00. Vstupné je 40 Kč. Předprodej zajišťuje infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí v Chrudimi. Další informace a rezervace na gutzer@centrum.cz nebo 723 004 397.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.