Filmový klub Chrudim – Chlapectví

Filmový klub Chrudim - ChlapectvíFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 20. listopadu 2014 od 20 hodin v Městském kině Chrudim.

Sympatický šestiletý Mason žije po rozvodu rodičů se starší sestrou Sam a mámou. S tátou se ale děti pravidelně vídají a mají s ním kamarádský vztah. Chlapec se vydává vstříc pubertě, dospívání a dospělosti. Na cestě potkává spoustu známých a přátel, první a druhé lásky, konflikty a usmiřování se sestrou i matkou a další události, které všichni tak důvěrně známe. Málokdy si však uvědomíme jejich provázanost.

Příběh o dospívání obyčejného kluka vznikal dlouhých dvanáct let. Každý rok se na tři nebo čtyři natáčecí dny sešli stejní herci a tvůrci, aby vytvořili další střípek do jedné životní mozaiky. Jejím základem je jemné, ale bystré pozorovatelství všedních trapností a strastí, s akcentem na sladkou tíhu jejich pomíjivosti. Výsledkem je časosběrný hraný film, který dokáže z diváka vydolovat pestrou škálu emocí.

 

Český název filmu:     Chlapectví
Originální název:          Boyhood
Natočeno:                     USA, 2014, 166 minut

Žánr:
                               Drama

Režie
:                             Richard Linklater
Scénář:                           Richard Linklater
Kamera:                          Lee Daniel, Shane F. Kelly
Hrají:                                Patricia Arquette, Ellar Coltrane, Ethan Hawke, Evie Thompson,                                                      Tamara Jolaine, Lupe Trejo, Nick Krause, Zoe Graham

Odkaz na ČSFD:           http://www.csfd.cz/film/303829-chlapectvi/   

Vstupné:                          60 Kč s průkazkou FK, 90 Kč bez průkazky FK

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.