Cestovatelský večer: Malajsie – prales a čínské čtvrti

Malajsie - prales a čínské čtvrti V pátek 9. prosince 2016 bude o pevninské části Malajsie přednášet ve Vodních zdrojích Chrudim Topi Pigula.

Podíváme se však i na jeden malý ostrov. Vzpomínáte na Sandokana a lady Mariane, perlu z Labuanu? Tím ostrovem je právě Labuan, který se nachází až i břehů ostrova Borneo. S přednášejícím se většinou budeme pohybovat po pevninské části Malajsie. Navštívíme například největší prales Taman Negara, ale i romantickou Melaku či megapoli Kuala Lumpur. V zemi je státním náboženstvím islám, ale taoistické i buddhistické svatostánky pokojně existují vedle mešit. Jedinou nepříjemností jsou suchozemské pijavice a prosincové teploty atakující třicetistupňovou hranici. Povídat si budeme o varanech, lidech, čínských čtvrtích i palmě, jejíž produkty je v módě odsuzovat, ale málokdo zná její správný název – olejnice guinejská.

Přednáška začíná v 18.00 a vstupenky za 40 Kč lze získat v předprodeji v Infocentrum ve staré radnici na Resselově náměstí v Chrudimi. Telefonické rezervace nebo další informace na 723 004 397 nebo gutzer@centrum.cz.

Malajsie - prales a čínské čtvrti

Akce se koná díky finanční podpoře Města Chrudim.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.