Fotbalisté Chrudimi se na čas rozloučili s Českou fotbalovou ligou

MFK ChrudimSníh už tluče na dveře, Vánoce se blíží a s tím souvisí i zimní fotbalová přestávka. Po dlouhých a náročných sedmnácti odehraných zápasech čeká nyní nejen hráče Chrudimi zasloužená pauza a trocha volného času k regeneraci. V rámci podzimní fáze letošního ročníku České fotbalové ligy změřili Chrudimští své síly se všemi soupeři a nedopadli vůbec špatně. Pojďme se za jejich úspěchy i klopýtnutími stručně poohlédnout.

V celkovém součtu nasbírali hráči Městského fotbalového klubu z Chrudimi za 17 vzájemných duelů rovných dvacet devět bodů. A to za devět výher a jedno vítězství v prodloužení. Bohužel v sedmi případech se žádného bodu nedočkali a hřiště opouštěli s porážkou. Dá se říci, že forma chrudimských hráčů je trochu jako na houpačce. Chvíli se jim daří pomalu všechno, na co sáhnou, a jindy se k nim na čas paní štěstěna naopak otočí krutě zády. I pro věrné sázkaře bylo tedy nadpozemsky těžké správně uhodnout výsledky zápasů chrudimského fotbalového klubu.

Čtyři úvodní utkání a hned tři výhry
Samotný úvod třetí nejvyšší fotbalové ligy u nás v Česku Chrudimi vyšel, při zahajovacím domácím utkání s Benátkami se místní Klapka s Haufem postarali o vítězství 2:1. O týden později však Chrudimáci museli před domácí tribunou sklopit hlavy a smířit se s prohrou 3:1 se Zápami. Chuť si však jak chrudimští hráči, taktéž i fanouškovská základna spravili vzápětí proti Domažlicím, které na vlastní půdě naši hoši přehráli těsně 0:1 a týden na to doma s Dobrovicemi zazářil místní Štoček. Díky jeho dvěma trefám se mohl celý tým radovat z další výhry 2:1.

Menší – větší útlum
Naneštěstí poté přišel menší útlum, kdy Chrudim nebyla schopna ve třech zápasech v řadě získat ani jeden bod. Během tří týdnů slavila gól pouze dvakrát a po prohrách 1:2 s Jirnami, debaklu 5:1 proti Vltavínu a nešťastnému výsledku 0:1 s Benešovem se pochopitelně odsunuli do spodních partií tabulky. Radost všem přinesl až duel s Tachovem, který na chrudimské mužstvo nestačil a musel se i před zraky domácích diváků spokojit s prohrou 0:2. Ani tímto výsledkem však Chrudim na vítěznou vlnu nenajela a ihned v další prověrce selhala, když si nevěděla rady se Štěchovicemi, které Chrudim obehrály 1:0.

 

Utkání se Slávií, foto: Karel Dvořák

 

Blýskání na lepší časy
V následující osmičce zápasů se však už Chrudimi dařilo mnohem více. Bohužel ještě s aktuálně druhou Olympií HK a třetím Královým Dvorem smolně prohráli 0:1, ve zbývajících utkáních však byli neomylní. Trochu mrzet Chrudimské může akorát výhra až po prodloužení 4:3 proti předposlednímu Mas Táborsku B. S Převýšovem, Vyšehradem, Hořovickem, Pískem i Litoměřickem nakonec si již Chrudim bezpečně věděla rady a brala s úsměvem na rtu plné tři body.

V osmnáctičlenné tabulce se tak po polovině odehraných duelech Chrudim nachází na uspokojivé šesté pozici se ztrátou jednoho bodu na pátý Vyšehrad. Stejný počet bodů, avšak horší skóre má i sedmý Vltavín. Na vedoucí Jirny a zároveň i postup do druhé nejvyšší fotbalové ligy Chrudim ztrácí 12 bodů. To na opačném konci tabulky smutně kraluje Hořovicko s deseti body. O jediný bodík navíc má i výše zmíněné Mas Táborsko B a Benátky. Pokud tyto týmy do závěru letošní sezóny nenajdou recept na své soky, bude je čekat nepříjemný sestup do nižší soutěže. My budeme doufat, že se i na jaře chrudimský fotbalový celek naladí na výherní notu a s ladem všechny své soupeře přehraje. Mnoho štěstí!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.