Neděle, 14.4.2024
Sport

Charitativní běh ve prospěch Vojenského fondu solidarity

Charitativní běh

Chceme Vás pozvat na výjimečnou událost – trojjedinou akci 29. srpna 2015 v Chrudimi: charitativní běh ve prospěch Vojenského fondu solidarity, Den otevřených dveří 43. výsadkového praporu a Letecký den na letišti Chrudim. Každý si přijde na své, to slibujeme!

Charitativní běh startuje v 10:00 v Klášterních zahradách v Chrudimi (vedle Resselova náměstí). Startovné je dobrovolné, 100% z něj půjde ve prospěch fondu. V případě startovného převyšující 50 Kč dostává závodník automaticky památeční samolepku s motivem žluté stuhy a mottem “Podporuji naše vojáky”. Trasa z Klášterních zahrad na letiště Chrudim měří přesně 3 km. Běh je možné absolvovat, dle hesla “Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se”, stejně jako při nultém ročníku, klidně na fit koloběžce či s kočárkem :-). Každý závodník dostane vlastnoručně podepsaný diplom s výsledným časem od velitele Výsadkové praporu :-D. Registrace na charitativní běh probíhá v čase 09:00 – 09:50 v místě startu, tak přijďte včas ;-).

Den otevřených dveří na letišti 43. výsadkový prapor Chrudim (parkování na louce vedle cesty na spojnici Chrudim – Sobětuchy) plynule naváže na ukončení charitativního běhu. Letiště otevřeno od 10:00. V programu jsou statické ukázky techniky, zbraní a vybavení Výsadkového praporu; dynamické ukázky výsadkového cvičiště, padákových seskoků, lezeckého trenažeru a tunelové střelnice. Součástí toho všeho je možnost výsadkáře vyzpovídat ze všeho, co Vás bude zajímat ;-). V neposlední řade i v této části bude možnost zakoupit charitativní samolepky na podporu Vojenského fondu solidarity (cena 50 Kč za 1 ks). Den otevřených dveří končí ve 13:00 a plynule na něj navazuje Letecký den.

Letecký den letiště Chrudim – v programu, který začíná od 13:00, bude stejně jako minulý rok kladen důraz na historická letadla z období 2. světové války, ale představí se i modernější letecká technika. Unikátem tohoto léta v ČR bude bitevní vrtulník AH-1 Cobra. Večer hraje skupina Jelen, vítěz v hudebních cen Anděl v kategorii objev roku. Více na https://www.facebook.com/leteckyden/timeline.

Na závěr doufáme, že vás nejen na start charitativního běhu přijde co nejvíce, a že se Vám u nás, u výsadkářů, bude líbit.

 

Charitativní běh - mapka

Více na https://www.facebook.com/events/1487724611539592/.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.