Charts Club 2018 #16

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Ed Sheeran, U2, nebo Chvrches!

Buďte Happier s Edem Sheeranem (nebo bez něj?)

Anglický hudebník Ed Sheeran vydal další singl ze svého třetího alba, který nese název Happier. Ed Sheeran se v této písničce podělil o část pocitů, které zažíval se svojí první dívkou. Jeho písněmi vyprávěné příběhy mě nepřestávají zajímat ani po několikerém opakování. A přesně o tomto je písnička Happier. Budete sedět, a přemýšlet o tom, co vše Ed do písničky schoval. Dojemná a útočící na city, přesně tak bych jí jednoduše popsal. S chutí poslechněte, nebudete litovat.

 

 

U2 – Love Is Bigger Than Anything In Its Way

Nová písnička od skupiny U2 je tak trochu produkt doby. Má oslavovat lásku, individualitu každého z nás, a nakonec nás samotné. Videoklip k písničce byl natočen v Dublinu, a původně se měl soustředit hlavně na LGBTQ komunitu. Po nějakém to rozmýšlení se však režisér klipu David Mushegain, který je jinak velice populárním fotografem, rozhodl ve videu obsáhnout i další komunity. Kritika písničku i video přijala rozporuplně. Někteří chválí, nekteří kritizují. Já osobně chci písničku doporučit k poslechu.

 

 

Chvrches – Miracle

Chvrches je anglická synthpopová kapela, která má slušně rozjetou kariéru, a v současnosti se chystá vydat již třetí album s názvem Love Is Dead. Na jeho propagaci vydává již čtvrtý singl z tohoto alba, který nese jméno Miracle. Jedná se o popovou písničku, která nese stopy devadesátkového rocku a několika EDM prvků. Písnička se poprvé zahrála v BBC Radio 1, což je samo o sobě známka jisté kvality.

 

 

Shyamoli Sanghi – Dorr

Tento Charts Club se nesl ve znamení pomalých, smyslem hlubších písní, a nezkazím to ani poslední písní. Tato písnička vznikla v daleké Indii, a má ji na svědomí teprve 19-ti letá zpěvačka jménem Shyamoli Sanghi. Ta má za sebou velice úspěšný debut s písničkou Tu Naa Aaya, a tak nám nyní přináší novou písničku s názvem Dorr. Písnička pojednává o sebepoznání skrze cestování a o souladu s přírodou. Sama zpěvačka o písničce prohlásila, že její obsah je vlastně takovým jejím osobním přáním do budoucnosti. Písnička je navíc doplněná o krásný videoklip, který se natáčel v Himalájích. A jak Shyamolina cesta za sebepoznáním dopadne? No, na to se podívejte sami.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk