Charts Club 2018 #21

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Maroon 5, Clean Bandit, nebo Guns N’Roses!

Maroon 5 – Girl Like You

Nejsem moc velký fanoušek Maroon 5, ale musím jim přiznat, že alespoň jednou za čas udělají něco zajímavého. A jejich písnička Girl Like You rozhodně zajímavá je. Hitovka z ní pravděpodobně nebude. To ale nevadí, pokud natočíte klip, který bude lidi dostatečně zajímat. To se dá udělat třeba tak, že uděláte zajímavé narativní záběry, a nebo, jako v případě Maaron 5, do klipu narvete hromadu slavných žen. Zpěvačka Camila Cabello, herečka Gal Gadot, youtuberka Lilly Singh, Ellen DeGeneres a asi dvacet dalších žen. Nevím, jak Levine dostal všechny tyto osobnosti do jednoho klipu, a už vůbec netuším proč, ale za jedno spuštění klip rozhodně stojí. A třeba se vám zalíbí.

 

 

Clean Bandit – Solo feat. Demi Lovato

Anglická skupina Clean Bandit, specializující se na elektronickou hudbu, spojila síly se zpěvačkou Demi Lovato, a dali dohromady písničku Solo. Text písničky popisuje osobní zkušenosti s rozchodem jednoho z členů Clean Bandit. Písnička je chytlavá, a svůj úspěch zaznamenala zejména napříč kontinentální Evropou. A jelikož Demi Lovato zde má naplánovanou část ze svého světového turné, rozhodně se jí to hodí. Písnička je doplněná o klip, který disponuje výraznými vizuálními prvky. Clean Bandit se v něm objeví jako skupina chemiků, a máme zde možnost zahlédnout i internetovou hvězdu Hyo Joo, které internet přiřkl přezdívku “Longboard dancing girl“. Pokud jste již někdy slyšeli něco od Clean Bandit a líbilo se vám to, písnička Solo se vám bude určitě líbit.

 

 

Hayley Kiyoko feat. Kehlani – What I need 

Hayley Kiyoko působí na americké hudební scéně již poměrně dlouho, a na své debutové album čekala opravdu hodně dlouho. Tato slečna má celkem originální styl, a toho si hodně cením. Nyní přišla s písničkou What I need, která nás prostřednictvím svého klipu převede do příběhu dvou dívek, které jsou si nakloněné. Hodně nakloněné. You know what I mean. Klip režírovala sama Hayley, a pojetím se jedná spíše o krátký film. Rozhodně si písničku poslechněte. Hayley je jedna z amerických hudebníků, kteří mohou být skrze mainstreamový marast lehce přehlédnuti. 

 

 

Guns N’Roses?

Po téměř třiceti letech se do světa dostal dosud neviděný videoklip k písničce It’s So Easy, singlu z prvního alba této skupiny. V těchto dobách ještě nebyli tak známí, jejich klip nikoho nezajímal, a videoklip odpálkovala i MTV. Videoklip zobrazuje spoustu divokých scén z jejich životů, a také záběry přímo z koncertů. A důvod proč vychází zrovna teď? Protože se chystá superspeciální edice tvorby GNR, obsahující 77 písniček (z toho 49 dosud nezveřejněných) a obsahem budou i vynilové desky. Dámy a pánové, pevně se chyťte stolů, tato edice bude stát bez jednoho centu 850 liber. Klip je naštěstí zadarmo, takže se rozhodně podívejte na to, jak vypadaly začátky této slavné kapely.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk