Charts Club 2018 #25

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Momoland, Inanna Sarkis, nebo Rudy Mancuso!

Momoland – BAAM

Jihokorejská skupina Momoland přichází se svým letním hitem Baam. U jsem o Momolandu jednou psal, a i tentokrát se jedná o písničku, která je mixem mnoha různých žánrů, které jsou dohromady svízané hlavně popem. Kdybych měl písničku popsat jedním slovem (což dělám velice rád), bylo by to zábavná. Tato písnička je totiž jako stvořená pro léto. Patří mezi ty písničky, které vás z téměř jakékoliv nálady dostanou do pohody, a donutí vás pohupovat se do jejího rytmu. Doplněná o videoklip, který je živý jako máloco, co jsem v poslední době viděl, je tím pravým ořechovým pro toto léto.

 

 

Inanna Sarkis – No Beauty In War

Inanna Sarkis je zpěcačka a herečka, která se rozhodla vytvořit písničku proti násilí a válkám. Text písničky vás nenechá ani na chvíli pochybovat, že by šlo o něco jiného. Její hlas stojí za poslech, a vše doplnila o videoklip plný výrazných obrazů, točících se zejména kolem násilí. Aby však písnička nezůstala jen negativní, vložila do ní Inanna i trochy naděje, kdy prohlásila o dospívající generaci, že jsou “generace změny”.

 

 

Rudy Mancuso – Mama

Rudy Mancuso je multiinstrumentalista, který se proslavil na sociální síti jako youuber. Ačkoliv bavil stovky tisíc lidí, vždycky ho to někde hluboko uvnitř táhlo k hudbě. Píseň Mama je jeho třetí singl, který věnoval své matce. Ta mu vždy dávala cené rady a snažila se ho ochraňovat jak jen to šlo. I přesto Rudy čas od času její rady neposlechl(jak už to tak bývá), někdy na to doplatil, a někdy zase ne. Písnička vypráví o tom, co nejcenějšího se za svůj život naučil, a vče je doplněno o až skoro melancholický videoklip. Jeho písnička je opravdu skvělá, a můžu vám ji vřele doporučit k poslechu.

 

 

Svatební tanec po indicku? Ani ne

Každý chce mít tu nejlepší svatbu, na kterou nikdo nezapomene. To se dá zajistit mnoha způsoby. Indická nevěsta ve videu níže se spolu se svojí sestrou rozhodla okořenit svojí svatbu zajímavým tancem. Takový mix tradice a moderny. Odložím to do tohoto Charts Clubu, kdyby se náhodou chtěl někdo inspirovat.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.