Charts Club 2018 #28

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví 5 Seconds Of Summer, Martin Garrix, nebo Tiffany Young!

5 Seconds Of Summer – Youngblood

Australská pop rocková kapela 5SOS vydala oficiální videoklip k písničce číslo jedna na jejich novém albu, nesoucím stejný název jako písnička, Youngblood. Písnička samotná sice vyšla již v dubnu, kdy se dala stáhnout hned po předobjednání alba Youngblood, ale až nyní se dočkala oficiálního klipu. A není náhodou, že videoklip vyšel právě nyní, kdy jsou 5SOS na Tokijské zastávce svého turné. Ve videoklipu se totiž vydáme právě do Japonska, kde jeden starý zamilovaný pár těsně před smrtí vzpomíná na své mládí. Klip hodně odkazuje na kulturu Rockabilly, což je jeden z nejstarších podžánrů roku, který vznikl v 50. letech minulého století. Písnička je velmi energická, a zároveň klidná, je chvílemi až melancholická, a přitom dokáže být docela pozitivní. Velmi zvláštní mix, který dokázali 5SOS dotáhnout k něčemu, co se mi bude ještě dlouho povalovat v často přehrávaných playlistech.

 

 

Enbee – Who’s That Chori

Indický zpěvák Enbee začátkem minulého týdne přišel se svojí novou písničkou, která se dozajista dostane do mnoha klubů. Díky svému tanečnímu beatu a chytlavému textu je k tomu doslova předurčená. Písnička pochází z alba Chapter One, které je Enbeeho prvotinou. Tento zpěvák má hromadu talentu na rozdávání. K této písničce složil slova a složil si i hudbu, což není v hudební branži až tak obvyklé, a za to dáváme oba palce nahoru. U nás písnička asi tolik frčet nebude, ale proč si trochu neotevřít obzory?

 

 

Martin Garrix feat. Bonn – High On Life

Dokážete si představit, že jako EDM hudebník představíte svoji nejnovější písničku na hlavní stage Tomorrowlandu? Dream come true – asi tak nějak si musel připadat Martin Garrix. Ačkloviv má tento DJ z Nizozemí už velkou spoustu zkušeností, releasnout písničku jako headliner jedné z největších akcí svého druhu na světě je opravdu něco. Písničku si určitě poslechněte, je to nářez.

 

 

Tiffany Young – Over My Skin

Napůl korejka a napůl američanka Tiffany Young vydala svůj první anglický singl po tom, co se vydala na sólovou dráhu. Po téměř deseti letech se tak odpoutala od jedné z nejznámějších kpopových skupin Girls’ Generation, a zkouší se tak umělecky postavit na vlastní nohy. Podepsala smlouvu s novou produkční společností, a výsledkem je písnička Over My Skin. Ve videu uvidíme Tiffany jako Profesorku T, která zpívá o svých zkušenostech z hudební branže, ale i o svém osobním životě. Je to docela zajímavá poslyšená.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.