Úterý, 16.4.2024
HudbaKultura

Charts Club 2018 #31

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Carrie Underwood, Dreamcatcher, nebo Brett Eldredge!

Carrie Underwood – Love Wins

Carrie Underwood v novém singlu volá po šíření lásky. V politicky nestabilní americké společnosti se probouzí vlna písničkářů, kteří svým uměním komentují současnou situaci. A i hvězda typu Carrie Underwood má co říct k tématu. Nečekejte nic vyhraněného, Carrie nestraní nikomu konkrétnímu, spíše vyzývá k zastavení zbytečné nenávisti. Podle ní lidé často odsuzují ostatní, aniž by je stihli poznat, a to je jed. A to je zpráva, která stojí za sdílení.

 

 

Dreamcatcher – What

Dívčí skupina Dreamcatcher se vrací s novou pop-rockovou písničkou What. Skupina je známá pro své taneční písničky, které obohacuje o výrazné kytarové  riffy, a které jsou všechny svým způsobem temně laděné. A ani texty jejich písniček nejsou zcela srovnatelné s konkurencí na poli popu. V nové písničce slečny zpívají o noční můře, ze které se snaží probudit. Hned po vydání teaseru na jejich videoklip se na ně svrhla vlna kritiky, že v tomto videu povzbuzují lidi k sebevraždě, což společnost zastupující tuto skupinu rychle dementovala, a video z internetu stáhla. Kolem lidí vyjadřujících nějakou vážnou myšlenkou se stahují zdi omezující prostor pro vyjádření, a já doufám, že se to nepodepíše na jejich tvorbě do budoucnosti.

 

 

Brett Eldredge – Love Someone

Máte rádi pejsky? Tak to je nejnovější klip od Bretta Eldredge, který je celý složen z videí Bretta a jeho psa Edgara Boogieho. Tohoto parťáka si našel před dvěma lety, a velice aktivně postuje všechny jejich společné zážitky na své sociální sítě. Písničku samotnou popisuje její název opravdu dokonale – Love someone. Ať je to pes, kamarád, nebo partner.

 

 

Cizí zeď

Kazma se zase po delší době ukázal, a opět to řeší úplně všichni. Tentokrát s novým dílem OMS přinesl i písničku – Cizí zeď. Na té se podílela velká řada známých českých a slovenských umělců. A neberu-li ohled na nic okolo, musím uznat, že ta písnička je opravdu skvělá.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk