Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Charts Club 2018 #5

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Red Velvet, Grace VanderWall, nebo Luis Fonsi!

 

The Perfect Red Velvet

Když jsem poprvé hledal nějaké informace o korejské skupině Red Velvet, z mně neznámých důvodů mi google neustále předhazoval nějakou bábovku z červené řepy. Abych uzavřel tento krátký uvozovací offtopic, tu bábovku radši nejezte.

Zdá se, že motto kpopových nahrávacích společností je “Kuj železo, dokud je žhavé“, a tak jsme se již dva měsíce po předchozím albu Perfect Velvet dočkali jeho nové verze, do ktéré přibyly tři písničky. Díky S.M.Entertainmente. A pokud by vám byly tři písničky navíc byly málo, nové album samozřejmě nepostrádá novou sadu fotek a novou krabičku. Ještě jednou díky.

Teď k úvodní písni Bad Boy, která je asi o dost zajímavější, než výše zmíněné album. Písnička je značným odklonem od toho, na co jsme byli od Red Velvet zvyklí. Nemalou zásluhu na tom má určitě produkční tým The Stereotypes, který je v hudebním průmyslu celkem zaběhnutá značka. Spolupracoval napříklat s Justinem Biebrem a Bruno Marsem. To oni vtiskli písničce velice výrazný RnB zvuk, který si s popovým podáním slečen velice dobře sedl. Také je to ve světě kpopu celkem originální počin, který obohatí každý playlist, což je velké plus. Podobných písniček zkrátka není tolik, aby se vám lehce oposlouchaly. Co se videoklipu týče, má to být údajně nejvíc sexy klip od skupiny vůbec (to se tvrdí ve světových médiích). Ačkoliv jsem zaznamenal pouze jednu výraznou šatníkovou změnu, kterou jsou kožené kalhoty, řekl bych toto – pokud máte rádi kožené kalhoty, tak se to dá označit za dost sexy. Koukněte se na videoklip a napište nám na FB, jestli je to hot or not.

 

 

Městská písnička

Grace VanderWall je jedna z nových tváří popu. Je jí teprve čtrnáct, ale už se naplno věnuje tvorbě písniček, a je mnohdy lepší, než její dospělí kolegové a kolegyně. Písničky píše si píše sama, a to dává její tvorbě velkou osobitost. Píše ten typ písniček, u kterých si budete říkat, že zkušenosti, které v písničkách popisuje, dobře znáte. A jinak tomu není ani u jejíhho nejnovějšího singlu City Song, který popisuje její vztah k městu New Yorku. Ve videoklipu budeme sledovat, jak Grace procházé New Yorkem, o tom jak vůbec není takový, jaký ho čekala, ale nakonec je vlastně úžasný. V rozhovoru pro Billboard řekla “Když jsem tu vyrůstala, vždycky jsem ráda chodila do města, ale vyždycky mě zklamalo, jak je špinavé a rušné, ikdyž písničky o něm říkají, že je perfektní a kouzelné. Zjistila jsem však, že to krásné na New Yorku není město samotné, ale to, že vezmete něco, a uděláte z toho magický sen. To byla moje inspirace.

 

 

Zedd – The Middle

Rusko-německý hudební producent Zedd přišel s novou písničkou The Middle. Na písničce s ním spolupracovali americká zpěvačka Maren Morris a americké duo Grey. Písničku představili během živého vystoupení na Grammy, a dočkali se velmi pozitivní odezvy. Při tvorbě písničky se podle slov Zedda velmi bavili a také pracovali velmi tvrdě, aby písnička byla dobrá. A zadařilo se. Písnička je zvláštním mixem country, RnB a popu. A písnička je dost chytlavá.

 

 

Co na Grammy nemohlo chybět

Despacito Quiero respirar tu cuello despacito…“ a tak dále. Největší hit loňského roku samozřejmě na letošních Grammy nemohl chybět. Luis Fonsi si odnesl tři ceny. Všechno podle očekávání. Vystoupení bylo vcelku obyčejné. Dívky a chlapci tancující do svůdného rytmu Despacita a mezi nimi Luis Fonsi a Daddy Yankee zpívali to svoje. Chtěl jsem to zmínit jako hezkou tečku pro tento superhit, a teď už to prosím v rádiích nehrajte. Bylo toho dost v létě, pro to další prosíme jiné hity.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk