Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Pražský koncert italského zpěváka Umberta Tozziho se blíží

20. února 2018 se bude v Kongresovém centru Praha konat česká koncertní premiéra italského zpěváka Umberta Tozziho, který měl původně vystoupit  28. listopadu, ale z organizačních důvodů byl přeložen.

Umberto Tozzi se proslavil hity jako Ti Amo, Claridad, Tu nebo Gloria, které bořily hitparády téměř po celém světě a byly přezpívány do mnoha světových jazyků, česky nevyjímaje. Tuzemští posluchači mohou znát například píseň Tu pod názvem “Jsi” z repertoáru Petra Rezka, Stelu Stai si pro vznik “Třetí Galaxie” vypůjčil Michal David a skladbu Gloria pak Vítězslav Vávra.

Do dnešního dne vydal Tozzi devatenáct studiových desek a pět kompilací, od kterých se souhrnně prodalo přes 70 milionů kopií, což z tohoto turínského rodáka učinilo jednoho z nejúspěšnějších italských zpěváků všech dob. 

Tozziho jediný koncert u nás se uskuteční v rámci turné, kterým zpěvák oslaví 40 let od vzniku výše zmíněné písně Ti Amo. Ta se u stejné příležitosti dočkala i nové, italsko-anglické verze, kterou s Tozzim natočila americká zpěvačka Anastacia.

Zkuste štěstí v naší soutěži o vstupenky na pražský koncert.

 

 

Umberto Tozzi

 

 

Vstupenky na pražský koncert Umberta Tozziho jsou k dostání v síti Ticketportal.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz