Charts Club 2018 #8

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Dua Lipa, Rich Brian, nebo I Am Oak!

Fancy Indie

Diljit Dosanjh je indický zpěvák a herec, který se v Indii těší velké popularitě. Poslední dobou se věnoval spíše herectví, ale nyní po pěti letech vydává novou desku, která nese jméno CON.FI.DEN.TIAL. Má obrovské ambice, a nijak se tím netají. V jednom rozhovoru prohlásil, že jeho snem je udělat indickou písničku, která by dokázala napodobit úspěch písničky Gangnam Style. Diljit si skutečně neklade malé cíle. Jeho nový singl CON.FI.DEN.TIAL je ukázkou moderní indické hudby. Zní prostě dobře. Videoklip evidentně stál dost peněz, ale upřímně řečeno, už jsem viděl lepší indické klipy. I přesto bych však tuto písničku každému doporučil k alespoň jednomu poslechu.

 

 

Rich Brian

Rich Brian je velice zajímavý zpěvák a producent z Indonésie. Jeho tvorba je převážně hip hop, nicméně vlivy dalších stylů jsou na jeho muzice velice znát. V jeho nejnovějším singlu Cold skoro poznáváme hudbu z 80’s sci-fi filmů. Svoje videoklipy pojímá umělecky tak, aby divákovi poskytl skvělý audiovizuální zážitek. Tvorba tohoto 18ti letého mladíka se dost odlišuje od současného mainstreamového hip hopu, i přesto se mu však dostává velké pozornosti od širokého publika. Písnička je jednoznačný náběh na velký hit. To nám však s jistotou mohou potvrdit až následující měsíce a roky.

 

 

Live vystoupení týdne

Ačkoliv v uplynulém týdnu proběhly ceny BRIT Awards, nás více zaujalo jiné live vystoupení, a to zpěvačky Dua Lipy. Ta měla živé vystoupení na BBC Radio 1, a její nový hit IDGAF s ní zpívaly zpěvačky Charli XCX, Zara Larsson, MØ a Alma. Jedno hvězdné jméno za druhým. O samotné písničce jsem psal již v jednom z předešlých Charts Clubů, a jsem rád, že se tato písnička ukázala i v tomto skvělém provedení.

 

 

I Am Oak

I Am Oak je nizozemská folková kapela, která na hudební scéně působí již dlouhá léta. Ačkoliv se nikdy nedočkala velké popularity, vydává tato kapela skvělé písničky. Folk a indie, to jsou dva žánry, které jsou této kapele nejbližší. A málokterá písnička z poslední doby ve mně vyvolala tak zvláštní pocity, jako právě tato. Klidná, melodická, uvolňující. Smutná, ale brečet u ní nebudete. A povedená animace místo natočeného videa je vlastně příjemný bonus, který ještě více vtáhne posluchače.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.