Charts Club 2019 #2

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Imagine Dragons, T-Pain, nebo Cherry Bullet!

Trendy

Jejich poslední album Origins už je sice přes dva měsíce venku, a písnička Bad Liar ještě o 3 dny déle, videoklipu jsme se však dočkali až nyní. Režie se ujal Ryan Reichenfeld, a zavede nás na střední školu. Písnička má značně popový text, ale díky hlasu Dana Reynoldse se rozhodně nebudete nudit. Přijetí kritiky sice nebylo nijak převratné, ale fanoušci Imagine Dragons si tento počin rozhodně užijí.

 

 

Hip hop jak ho 90’s pamatují

V roce 2000 vyšlo album I Got That Work od hip hopového dua Big Tymers, a na tomto albu se objevilo několik obrovských hitů. Jedním z nich byl Get Your Roll On, malá oslava kultury, kterou obklopovalo hodně holek a nadupaných driftovacích aut. Nyní, o 19 let později přichází T-Pain společně s Tory Lanezem, aby vrátili trochu toho devadesátkového kouzla zpátky do éteru. Je tedy ten správný čas vytáhnou velká trika, řetězy, a zhoupnout se v kolenou jako kdysi. Přesně o tom je Getcha Roll On.

 

 

Sushi z Itálie

Pokud má taneční hudba něco za úkol, tak zvednout srdeční tep alespoň na 120 úderů za minutu. A pokud je někdo, kdo to dokáže zaručeně splnit, tak je to určitě italské duo Merk & Kremont, které už se delší dobu prezentuje zajímavým přístupem k taneční hudbě. Jejich nejnovější písnička Sushi je dle mého úsudku dobře zařaditelná do žánru electro power pop, která si získává čím dál více místa na EDM festivalech. Tipuju, že písničky jako je tato se už brzy stanou mainstreamem, tak neváhejte, a poslechněte si je dřív než ostatní. A pokud chystáte nějakou párty, s touto písničkou dozajista zazáříte.

 

 

Hudební videoklip nebo videohra?

Cherry Bullet je nová dívčí k-popová skupina, která si hned po svém debutu získala značné množství pozornosti. Dívky nejsou žádnými nováčky v korejském popovém průmyslu. Většina z nich už účinkovala v cizích hudebních projektech jako host, některé z nich se zase zůčastnily idol soutěží. A na jejich dovednostech je to vidět. Videoklip je stylizován do videoherní tématiky. Trochu jako Ready Player One, který spolykal hromadu růžových pilulek neznámého původu. A hudba samotná působí v rámci k-popové scény jako trocha čerstvého vzduchu. Pokud máte chuť na něco veselého, roztomilého a energického, tak si Q&A rozhodně poslechněte.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk