Pátek, 3.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Charts Club 2020 #1

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Trevor Daniel, ZICO, nebo BAND-MAID!

Trevor Daniel – Falling

Trevor Daniel vydal písničku Falling už koncem roku 2018, kdy se nedočkal příliš významného úspěchu. V roce 2019 se ale do hry dostal nový hráč, kterým byl TikTok. Tam jí začali používat miliony lidí jako hudební podklad pro svoje videa a její popularita šla prudce nahoru. Proto se taky Trevor rozhodl pro svou písničku natočit videoklip. A to je skvělá příležitost představit písničku těm, kteří TikTok nepoužívají.

 

ZICO – Any song

Další písnička je opět virálním hitem. #AnySongChallenge momentálně válí na Instagramu a na TikToku, kde tento challenge přijaly již statisíce lidí. A není se čemu divit. Any song je chytlavá písnička, se kterou se protančíte raní koupelnovou rutinou jako za mlada.

 

T.R.A.P. – I’m on fire

Vývojáři počítačové hry League of Legends vydali řadu úspěšných hudebních videoklipů, ve kterých místo klasických lidí najdete postavy z jejich hry. A zdá se, že si toho všimli i další herní studia, a proto vám mohu představit píseň I’m on Fire od fiktivní skupiny T.R.A.P. Písnička není vůbec špatná, ale od videa si neslibujte žádnou vysokou kvalitu. Přeci jenom špičkových videoklipových animátorů není na světě tolik. Zajímavostí je, že se v písničce zpívá celkem ve 4 jazycích – angličtině, španělštině, japonštině a portugalštině. 

 

BAND-MAID – Blooming

U nás a ani na západě se moc často nesetkáme s hudební skupinou, která má za členy pouze ženy. V dalekém Japonsku je to však docela jinak. Zcela dívčích skupin je tam celá řada, a ty nejlepší se těší výjemečné pozornosti. A malou ochutnávku, jak vypadá taková nadupaná dívčí rocková skupina vypadá, si můžete poslechnout v nejnovějším singlu Blooming od skupiny BAND-MAID. Tento singl je titulní skladbou jejich nejnovějšího alba Conqueror, které vyšlo 4. prosince 2019.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk