Středa, 22.5.2024
HudbaKultura

Charts Club 2020 #2

Patříte mezi lidi, kteří by rádi poslouchali neustále něco nového, ale nemáte čas na brouzdání internetem? Právě pro vás je tu nový Charts Club – seriál článků o tom nejnovějším ze světa hudby, od alb po videoklipy. V tomto díle se objeví Neck Deep, 3YE, nebo Dax!

Neck Deep – Lowlife

Většinu roku 2019 strávila kapela Neck Deep na cestách, kdy doprovázela blink-182 a Lil Wayna na jejich turné. Koncem roku pak kapela oznámila, že si dává menší volno, a že se s fanoušky zaručeně uvidí v roce 2020. A tak se taky stane. Během února se na jejich oficiálním twitterovém účtu začali objevovat nejasná lákadla, na “cosi velkého”. A připravili si toho požehnaně. Nejdříve přišlo představení nového člena kapely, kterým se stal bratr frontmana kapely Seb Barlow. Vzápětí přišlo oznámení o novém singlu, a na to se zase nalepilo oznámení o celém novém albu. Toto album se bude jmenovat ALL DISTORTIONS ARE INTENTIONAL a vyjde 24. července tohoto roku. Na představení doprovodného turné ještě čekáme, ale pár budoucích koncertů kapela přece jenom oznámeno má. A za jedním z nich přijede do Hradce Králové, kde kapela 18. června vystoupí na Rock for People 2020. A to je fajn důvod pro poslech jejich nového singlu.

 

 

3YE – OOMM

Dívčí skupina 3YE byla založena loni v květnu, pochází z Jižní Koreje, a za necelý rok má na svém kontě již 3 mini alba. 3YE vsází na velmi energetické písničky, drsnou ženskou image, a stejně drsné videoklipy. Ve videoklipu OOMM se podíváme do vězení. Nejedná se sice o nic novátorského, ale v jejich podání je to rozhodně hodně osvěžující písnička pro každé těžké ráno. 

 

 

Dax – Book Of Revelations

Pro další novinku se vydáme do Spojených států, kde umělec Dax vydal singl Book of Revelations. Písnička je jako introspektivní vyprávění Daxova osobního příběhu, jeho uměleckého růstu a potíží, které ho na této cestě potkaly. Klade si hypotetické otázky (na mě až trochu moc hypotetické), jako “Co kdyby svět skončil zítra?” a další podobné. Jedná se rozhodně o zajímavý počin, který stojí za poslech, a třeba si vás Dax svojí otevřenou zpovědí získá.

 

 

Jelly Roll – Creature

Americký rap poslední dobou příliš nemusím. Až na vyjímky. Jsem nesmírně rád, když najdu rapovou písničku, která nezní jako všechny ostatní, které válcují žebříčky. Jelly Roll se dal dohromady s rapery Tech N9ne a Krizz Kaliko, kteří ho doprovodili na jeho pomalém, lehce melancholickém beatu s textem, který více připomíná rap ze starých časů, kdy se nerýmovalo o penězích a kurtyzánách, ale o společenských problémech a o lásce. Poslechnout si tuto písničku zabere jen něco málo přes čtyři minuty, tak proč to nezkusit?

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk