Charts Club: Listopad – týden 1

Charts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

 

Trendy

K-pop prožívá v posledních letech velký boom. Dalším důkazem je nová písnička od jihokorejské skupiny Twice, nesoucí název Likey. Holky si ve videu říkají o lajky, a také je dostávají! Video za první týden od vydání nasbíralo na 40 milionů shlédnutí na Youtube. Skupina Twice navrch uváděla, že si jejich album Twicetagram, jehož je Likey titulním singlem, předobjednalo více než 330 tisíc lidí a dalších sto tisíc alb se prodalo během prvního dne! Písnička je, podobně jako všechny singly od Twice, elektro pop. Video se natáčelo v kanadském Vancouveru, což je dozajista snaha zapůsobit na domácí publikum trochu exoticky. Nicméně je v něm spoustu skvělých nápadů, díky kterým se dá o videu říci, že je vlastně docela chytré. Jedním z oněch nápadů je například to, že koukat se na svět skrz monitor je to samé, jako dívat se na něj skrz pověstné růžové brýle.

 

 

Trendy No.2

Skupina N.E.R.D spojila síly se zpěvačkou Rihanna a vydali písničku Lemon. Zpěvačka Rihanna je známá svým výjimečným hlasem, avšak v tomto songu ji uslyšíte rapovat. Písnička se nese v dobrém rytmu a nabízí vcelku jednoduchý posluchačský zážitek. Někdy je však v jednoduchosti krása. A to je i tento případ. Někdy chce člověk jenom správně ostrý text do obyčejného beatu. A stačí to.

 

 

Na skok k Taylor

Taylor Swift na minulém albu poodhalila, jak tvoří své písně. A zdá se, že s novým albem toho ukáže ještě mnohem více! Ve spolupráci s AT&T vydala teaser, ve kterém ukazuje postupný vznik písně Gorgeous. Dále mají prostřednictvím aplikace AT&T vycházet další videodeníčky Taylor, a to jak o hudbě, tak o jejím osobním životě. Jasně, možná nemusela Taylor zvolit takto komerční cestu, ale fanservice to je, a my ho bereme všemi deseti.

 

 

Koncert

V sobotu 11. listopadu 2017 vystoupí v Praze anglická pop rocková kapela The Kooks. Tvůrci hitů, jako například Naive nebo Bad Habit, vystoupí v Malé sportovní hale. Koncert měl proběhnout již v květnu, nicméně jej kapela z vážných důvodů přesunula. Turné začala v domovském Brightonu, a ohlasy zní jasně ? jejich koncert je pecka! A může tomu vůbec být jinak? Jejich typicky anglické písničky sálají pohodou a klidem. Jejich styl hudby je přesně takový, jaký by měli poslouchat všichni účastníci odpolední dopravní špičky na jižní spojce. Bez legrace, tak dobrá jejich hudba je. A Vy si jejich koncert rozhodně nenechte ujít.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.