Charts Club: Listopad – týden 3

Charts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

 

Trendy

V prosinci má vyjít nový film, vytvořený v produkci Netflixu. A jelikož se v Charts Clubu věnujeme převážně hudbě, je jasné, že se kolem tohoto filmu něco děje. Album, jež ponese všechny původní nahrávky pro film se totiž plní slavnými jmény, že to až nestíháme počítat. Na desce jsou v současné době již podepsaní Bastille, Camila Cabello, Ty Dolla Sign a Future. Jako by to nestačilo, v minulém týdnu přibyla další písnička, která vznikla spoluprácí v současné době hodně populární trojice – raper Machine Gun Kelly, kapela X Ambassadors a Bebe Rexha. A že to bude do několika týdnů hit, za to dáme obě ruce do vroucího oleje. Písnička má takový ten feeling hymny, a nejlépe si ji dokážeme představit jako píseň, která bude doprovázet titulky. Je patrné, že kombinace X Ambassadors a rapera MGK by bez Bebe Rexhy nefungovala ani zdaleka tak hladce a ladně. Kdo o této vycházející superstar americké hudby do nynějška pochyboval, dostává další důkaz o její výjimečné producentské práci.

 

 

Album týdne

Australská zpěvačka a songwriterka Sia přichází s novým albem, nesoucím jméno Everyday Is Christmas, a stejnojmenným singlem. Jedná se o vánoční album, což je pro zpěvačku něco nového, ale podle svých slov si jeho tvorbu velice užívala. Po zpěvaččině přestupu z RCA do Atlantic Records byli všichni zvědaví, jak tato nová spolupráce bude vypadat. Ačkoliv zase tolik velkých změn se nestalo. Sia se při tvorbě nového alba spoléhala především na pomoc producenta Grega Kurstina, se kterým Sia spolupracuje na tvorbě již čtvrtého alba. Greg Kurstin je v současné době zkrátka na roztrhání. A není divu. Pod jeho producentským dohledem pracují hvězdy jako je Adele či Katy Perry, které v současnosti okupují nejvyšší příčky popularity. Alespoň co se hudby týče. Album se natáčelo v květnu 2017, a nahrávání trvalo zhruba dva týdny. Album obsahuje deset originálních písní, a verze dodávaná na japonský trh bude obsahovat jednu bonusovou píseň. Je vidět, že Sia druhý největší hudební průmysl rozhodně nenechá spát.

 

 

Staré dobré…

Kapela Green Day vydává nové album, které se jmenuje Greatest Hits: God’s Favorite Band, a jak již název napovídá, je albem jejich největších hitů. Název Nejoblíbenější Kapela Boha je takový vtípek, který vznikl již v roce 2005, kdy bubeník Tré Cool na jednom koncertu Green Day reagoval na dobré počasí slovy „Bůh se asi chce podívat na svou oblíbenou kapelu„. Na tyto slova letos přišla řeč v Late night show with Stephen Colbert, a hle, název byl na světě. Album Kromě největších hitů obsahuje ještě jednu dosud nezveřejněnou písničku s názvem Back In The USA, kterou kapela použila jako singl vycházející společně s albem. Pokud jste fanoušci Green Day, album si rozhodně nenechte ujít. Dozajista Vás přiměje vzpomínat.

 

 

Hudba bez klipu je jako nachos bez dipu

Tedy něco, co Vám v restauraci krátí čas, než obsluha vyřídí Vaši objednávku. To jenom abychom vysvětlili ten název, a nyní už k písničce. Jihokorejská skupina Red Velvet vydala nové album, a společně s ním vypustila do světa i úvodní singl alba s názvem Peek-A-Boo. Hudebně si korejci jedou to svoje. Je to pop, je to o lásce, zpívají to dobře vypadající slečny, klasika. Co se nám ovšem zalíbilo, je videoklip. Tady se na rozdíl od hudebního zpracování mohou korejští producenti trochu uvolnit, a ukázat nám něco opravdu zajímavého. Název písničky odkazuje k dětské hře, něco jako schovka, nicméně videoklip působí už od začátku dost temně a záhadně. Dívky pohrávající si s doručovatelem pizzy, pobíhající po domě plném dost zvláštních propriet, donutí poslíčka s pizzou, aby s nimi závodil v pojídání želé, a při tom mu zaváží oči (Red Velvet působí pod produkční společností SM Entertainment, haha – nevhodná poznámka redakce). To vše vyvrcholí tak nějak mysteriózně, ačkoliv tušíme, že tričko na konci není trofej za výhru v soutěži jedlíků slazené želatiny. Rozhodně Vám doporučujeme klip shlédnout. Pokud rádi hledáte skryté příběhy, jako my, skýtá pro Vás videoklip Peek-A-Boo spoustu zábavy.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.