Charts Club: Listopad – týden 4

Charts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

 

Trendy

Tento týden se do trendů dostala brazilská zpěvačka Anitta a kolumbijský zpěvák J Balvin. Jejich písnička Downtown si totiž na internetu od svého releasu získala celkem dost pozornosti. A to je pro Anittu, která se před dvěma lety rozhodla ze svojí brazilské kariéry udělat kariéru mezinárodní, jedině dobře. Písnička se hudebně pohybuje na pomezí popu a reggae, což je docela zvláštní kombinace, která však funguje. A za propagaci její písničku musíme vystavit její produkční společnosti jedničku s hvězdičkou. Anitta je propagovaná na Spotify, Anitta je propagovaná na Times Square, Anitta je propagovaná všude. Takže o prodeje se dozajista bát nemusí. A o sledovanost na všech streamovacích službách také ne. Její videoklip je totiž nabytý sexappealem. Koukněte se na video, kdo by od tohoto dokázal odtrhnout oči.

 

 

AMAs 2018

American Music Awards je jedna z nejznámějších a nejpopulárnějších pořadem vyznamenávajícím ty nejúspěšnější interprety posledního roku. A i letos to byla show více než zajímavá. Jedná se o jednu ze tří největších akcí v USA tohoto typu, a nejvíce je porovnávaná s Grammy Awards. Hlavním rozdílem mezi těmito cenami je ten, že na Grammy se ocenění rozdávají na základě hlasování tzv. “odborné společnosti”, tedy skupiny hudebních kritiků, zatímco na AMAs se rozdělují ceny na základě internetových hlasování netizens, což je dozajista zajímavější zejména pro mladší posluchače. Letos se rozdalo 28 cen, a na jevišti vystoupilo 25 interpretů, mezi nimiž nechyběly světoznámá jména jako Lady Gaga, Macklemore, Imagine Dragons, nebo třeba korejští BTS. Nejvíc cen si letos odnesl Bruno Mars, který ze svých osmi nominací dokázal vytěžit sedm cen. Show se jim moc povedla, a je vidět, že AMAs je show především pro fanoušky hudby. Hodně hudebních vystoupení, hodně předaných cen, málo řečí okolo. Tento recept se nám líbí a už nyní se těšíme na další ročník.

 

 

Cover je taky umění

Jedním z cílů při vytváření Charts Clubu mi bylo ukázat lidem něco nového, otevřít okno do různých žánrů těm, kteří nedají dopustit na jeden jediný druh muziky, a nebo prostě nemají chuť brouzdat internetem a hledat nové písničky. A s tímto by mi mohla notně pomoci slečna z Jižní Koreji, která působí pod uměleckým jménem J.Fla. Je to zpěvačka, která vydává originální písničky, ale mnohem více se proslavila tím, že dělá covery na všechny možné písničky, které se jí zrovna zalíbí. Jejímu hlasu propadají miliony lidí na Youtube, a ona si to rozhodně zaslouží. Její v současnosti nejúspěšnější cover má na YT závratných 121+ milionů shlédnutí! Cover! Její hlasový projev naprostá špička, a díky tomu dokáže zazpívat prakticky každou písničku tak, že vám bude hrát v hlavě celé dny. Ještě, než si pustíte její písničku, musíme Vás varovat – její hlas je silně návykový. Už jste dost zvědaví, co je tahle internetová superstar zač? Tak si pusťte jeden z jejich nejnovějších počinů.

 

 

Český koutek

Česká kapela Flendrs, pocházející z Vrchlabí, vydala novou písničku s názvem Vegan. Tato kapela, která si ráda ujíždí na satiricky pojatých písních, vydává další, a její fanoušci rozhodně nebudou zklamaní. Líbí se nám, když se v česku ukáže někdo, kdo tímto odlehčeným způsobem dokáže pobavit posluchače dychtící po písních, které se tak nějak týkají české společnosti. A pokud se Vám bude písnička líbit, můžeme doporučit další pecky této kapely Deodoranty nebo Šampóni.

 

 

Víte, jak poznáte, že se blíží vánoce?

Znovu se začíná ve velkém prodávat album Merry Christmas od Mariah Carey.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk