Charts Club: Prosinec – týden 1

Charts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši. 

 

Trendy

Demi Lovato před nějakou dobou vydala svoje nové album Tell Me You Love Me, ke kterému vydala také dva singly. A nyní jsme se konečně dočkali i videoklipu! Videoklip nemá nijak speciální příběh, v podstatě zachycuje silné emoční momenty související s láskou. Písnička samotná je balada o lásce, která ovšem působí velice silně. A to hlavně díky všudypřítomným tleskacím pasážím. V této písničce je tleskání jedním z hlavních nástrojů. V pomalejším rytmu Demi Lovato zkrátka umí chodit, a my jí v něm rádi posloucháme.

 

 

Album týdne

Jedna z nejvýraznějších country dvojic posledních let či desetiletí, Tim McGraw a Faith Hill, vydali společné album jménem The Rest of Our Life. Jedná se o mix country a popu. S titulní písní dvojici pomáhal světový fenomén Ed Sheeran, což byl ze strany Tima McGrawa dozajista správný krok. Napříč celým albem se táhne jedna nit, která se dá označit za téma alba – stárnutí. Dvojice zpívá o tom, jak jim šednou vlasy, jak už nezvládají to, co bylo dříve samozřejmé. Ačkoliv to ještě nejsou žádní důchodci, nechme každému, jak se cítí. Album je mírně moderně pojaté country, takže pokud máte rádi rytmy kytar a písničky vhodné pro rozjímání na dlouhých cestách, rozhodně si pár písniček pusťte.

 

 

Nová vlna?

BHAD BHABIE, vlastním jménem Danielle Bregoli Peskowitz, je mladá raperka z Floridy, která na sebe za poslední rok spoustu pozornosti. Je to totiž nejmladší raperka, která se dokázala probojovat do Billboard Hot 100, jednoho z nejprestižnějších hudebních žebříčků. Čím se ale dokázala proslavit ve svých 14 letech tak moc, že boduje u široké veřejnosti? Říká věci, ze kterých se instantně stávají catchphrases. V podstatě se tyto fráze stávají takovým podpisem autora. A ty její jsou virální. Tedy alespoň v USA. Co se týče její písničky, je to čistý rap, podložený v současné době dost mainstreamovým RnB beatem. A co se videa týče, je tam hodně dolarů, je tam hodně luxusních věcí, a taky je tam hodně holek. Redhead holek (kdyby to někoho zajímalo). Uvidíme, jestli je tato mladá slečna náznakem budoucnosti hudby, nebo rádoby umělec, který se jen hezky po americku žene za velkými příjmy.

 

 

Další várka coverů

Je to tak. Ale zapomeňte na to, že by se tu začal každý týden objevovat nějaký ten přezpívaný song. Ne. Přinášíme Vám ten nejdivnější cover který jste kdy slyšeli – cover gumového kuřete! Ano, když jsme na toto video narazili, trvalo nám docela dlouhou dobu, než jsme vstali z podlahy, kam jsme spadli v návalu záchvatů smíchu. Takže pokud si chcete zlepšit den, tak určitě víte, kam máte kliknout. Lets GO chicken!

 

 

Bonus

Už se Vám někdy zastesklo, že nejste fanouškem svého oblíbeného interpreta od samého začátku, ale přišli jste na něj až po několika letech jeho působení? Nám teda jo! A abychom takovýmto věcem do budoucna zabránili, pomůžeme Vám najít ty největší hvězdy dřív, než kdokoliv jiný! Fakt. No, alespoň si to tu můžeme zkusit. Tohoto kluka, který si brnká na ukulele a zpívá písničky, jsme našli celkem náhodou. Férově uznáváme, že ten zpěv by chtěl ještě trochu poladit, ale někde se začít musí! My to vidíme tak, že z něj za pár let bude druhý Ed Sheeran. Fakt. No jen si toho šikovnýho kluka poslechněte sami!

A pro případ, že by nám to doopravdy vyšlo, první zaručenou informaci o hvězdné kariéře zpěváka vystupujícím pod jménem Ybrad jste dostali právě u nás na webu.

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk