Neděle, 1.10.2023
HudbaKultura

Charts Club: Říjen – týden 1

Charts ClubCharts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

 

 

 

Trendy

Americká pop-rocková kapela Maroon 5 se vrací na scénu! Když Adam Levine na začátku roku oznámil, že skupina pracuje na novém albu, všichni jejich fanoušci začali pozorně sledovat veškerou aktivitu skupiny, lačni po nějakém tom teaseru. A nemuseli ani moc hledat. Levine datum vydání oznámil na 2017 Teen Choice Awards. Album se bude jmenovat Red Pill Blues a vyjde v listopadu 2017. A konečně jsme se dočkali první vlaštovky – vyšel singl What lovers do. Jedná se o typickou popovou skladbu, doslova se chce říct, že Maroon 5 jedou dál. Písnička se zatím v různých národních žebříčcích neumísťuje nijak vysoko, počet shlédnutí na Youtube a předobjednávky nového alba však vesele rostou. Nejlépe si písnička zatím vede v žebříčcích ve státech Jižní Korea (2.), Litva (7.), Argentina (7.), nebo třeba Libanon (9.). Maroon 5 frčí po celém světě, tak se koukněte na nový klip, ať může rychle frčet i u Vás na počítači.

 

 

Album týdne

Jedna z největších rockových kapel 21. století The Killers vydává nové album. Po pěti letech čekání vydává své páté album. První náznaky o novém albu se objevily již dva roky nazpátek, když si Brandon Flowers s Davem Keunigem začali vyměňovat nápady na nové album. Rok se s rokem sešel, a album Wonderful wonderful je na světě. Hudebně se jedná o rockové album, které se v některých albech otírá o styly indie rock, alternative rock, nebo polomrtvý žánr new wave. Skupina zůstává věrná svým kořenům, což fanoušci mohutně adorují. Jako ukázku vám dáme singl The Man.

 

 

Old school boys

Wu-Tang Clan je dobře známé uskupení, které si svou největší slávu odbylo v devadesátých letech. Prožili mnohé slasti a strasti, jejich oddanost fanouškům a žánru však nikdy nepohasla. I díky tomu si nyní můžeme poslechnout novou skladbu People say, o kterou byl hned po vydání docela velký zájem. Nemůže se sice rovnat s mainstreamem, i přesto však stojí za zmínku.

 

 

Japonské (?) okénko

Hudební videoklip posledních dní z hlediska sledovanosti je jasný ? jihokorejská skupina Twice se rozhodla svým aegyo dobýt Japonsko. A docela se jim to daří. Videoklip během dvou dní shlédlo bezmála 7 milionů lidí na Youtube. Společnost JYP Entertainment pro tuto skupinu tvoří písničky sladké jako cukrová vata. A není tomu jinak ani nyní. Veselá melodie, návykový refrén, text vcelku o ničem, videoklip s množstvím barev dobře konkurujícím dobře vybavenému penálu prvňáčka, no prostě devadesátky jako na talíři. Nicméně je to celkem dobrý oddych od západní produkce, která je poslední dobou trochu moc hip hop/RnB. Doporučujeme poslechnout, a pak One more time.

 

 

Chcete sdílet své názory o této hudbě nebo doporučit další nově vycházející perly hudebního průmyslu? Neváhejte zanechat komentář pod článkem!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk