Pátek, 8.12.2023
FilmKultura

Filmový klub Chrudim: BLADE RUNNER 2049

BLADE RUNNER 2049čtvrtek 12. října 2017 
Městské kino Chrudim

režie: Denis Villeneuve,
USA / Kanada / Velká Británie, 2017,
163 minut

Třicet let po událostech předchozího filmu se nový člen jednotky Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dozvídá o dlouho ukrytém tajemství. Natolik zásadním, že může zcela rozvrátit zbytky společnosti. Toto odhalení ho donutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi, který je nezvěstný.

Důmyslný scénář, pozvolné tempo vyprávění, sugestivní vize světa v agónii a vynikající herci: to jsou trumfy nejočekávanější premiéry podzimu! Jde o volné pokračování sci-fi thrilleru Ridleyho Scotta z roku 1982, který ohromil diváky temným pojetím budoucnosti a stal se klasickým dílem žánru. I nyní dojde na napínavý konflikt lidí a replikantů spojený se znepokojivým myšlenkovým poselstvím.

Padesátiletý kanadský režisér patří k nejvýraznějším současným tvůrcům. Velký ohlas měli už jeho Příchozí, loni natočené psychologizující sci-fi s varovným apelem na jednání dnešních lidí. Také ve své novince Villeneuve prokazuje talent pro vytváření tísnivé atmosféry a nabízí fascinující podívanou, na kterou se rozhodně vyplatí zajít do kina.

 

 

BLADE RUNNER 2049

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.