Charts Club: Říjen – týden 4

Charts ClubCharts Club přináší novinky ze světa hudby. Pěkně na jednom místě tu najdete písničky, jejich příběhy a zajímavosti o nich. Sledujeme trendy, ale i písničky, které Vám žádná rádia nepřinesou. Česká republika nebo zahraničí, pop nebo indie, hledáme to nejlepší pro Vaše uši.

 

 

 

Trendy

Zdá se, že Taylor Swift ještě zcela nedokončila tlustou čáru za její minulostí, kterou se rozhodla udělat nejnovějším albem. A proto vydala nový klip, u kterého nemůže chybět na režisérské židličce sedící Joseph Kahn, který byl i u posledních dvou videoklipů Taylor Swift. A rozhodně se jedná o kousek, který je dobré shlédnout. Hudebně je píseň o něco blíž staré tvorbě Taylor, tedy již značnou část písně tvoří ryze popové části. Takže to nakonec zase takový restart její kariéry není. Alespoň ne hudebně. Taylor i zde působí jako bad girl, která potkává své ?staré já”. V podstatě stejná premisa jako u Look What You Made Me Do. I stylisticky vypadá videoklip velice podobně. Jednou to bylo super, byla to demonstrace změny. Když však stejný recept aplikuje podruhé za sebou, už to trochu vypadá, že se chce Taylor Swift více soustředit na vysílání tajných zpráv svému okolí, zatímco jí trochu dochází dech v celkovém vyznění klipu. Když už jsme nakousli tajné zprávy, ano, i zde je jich hromada. Čísla na zdech, nápisy, nebo digitální hrátky s uzamčenou Taylor. Fanoušci můžou zase pár dní snímek po snímku rozebírat její video a vyčíst kdo s kým, kdo s kým už ne, a kdo s kým už nikdy víc. Taylor Swift je zkrátka autor, který ví, co dělá.

 

 

Trendy No.2

Bebe Rexha se dala dohromady s Florida Georgia Line a vypustila písničku Meant to Be, která je součástí jejího třetího alba All Your Fault: Pt. 2. Písnička jede na velice pohodové vlně, a to hlavně díky zvolení piana jako hlavního nástroje, a také díky výborně zvládnutým vokálům. To se ovšem dalo čekat, Bebe Rexha a duo FGL jsou ve studiu hotoví kouzelníci. Písnička je o tom, jaké vztahy mezi lidmi někdy jsou, a že stojí za to o ně bojovat. Písnička vám zaručeně zpříjemní den, tak neváhejte a pouštějte.

 

 

Live vystoupení týdne

Když Karla Camila Cabello Estrabao v prosinci 2016 oznámila konec ve skupině Fifth Harmony, nikdo nepochyboval o tom, že se této talentované zpěvačce povede skvěle. Před pár měsíci vydala titulní píseň, jménem Crying in the Club, ke svému prvnímu sólovému albu, která si vedla skvěle. A když před dvěma měsíci vydala další píseň, jménem Havana, teprve přišel ten pravý hype. První místa žebříčků jí rychle začala padat k nohám, a Havana je dnes celosvětový hit. Dobré latin muziky není nikdy dost. A zvlášť v kontextu poslední doby působí písnička více než svěžím dojmem. Stejně tak, jako působilo její živé vystoupení na Latin AMAs 2017, kde předvedla opravdu skvělé vystoupení. Camila Cabello zaplnila celé jeviště. Do posledního centimetru. Skvělým tanečním projevem, jak jejím, tak i jejich back dancerů, a správně latinsko-americkou smyslností se jí podařilo namíchat ten správný koktejl jménem Havana. My chceme koncert v Praze!

 

 

Na skok k sousedům

Youtuber GoGo vypustil do světa písničku Jacuzzi, na které s ním spolupracovala i zpěvačka Celeste Buckingham. Po dvou letech od vydání písničky Müsli, kde si vyzkoušel, že místo pro potrhlé RnB songy tu je, vydává další a neméně potrhlou písničku. Co se týče produkčních kvalit, zde GoGo kráčí po vrcholu Vysokých Tater. Jinak řečeno, se svou Jacuzzi kvalitou provedení směle konkuruje i těm nejlepším slovenským a českým výtvorům. Je vidět, že na písničce a na klipu spolupracoval s opravdovými odborníky. Minimálně co se místních poměrů týče. Jediná věc, která nám ale opravdu hodně bila do uší, je text. Ten by se dal přirovnat k tomu horšímu, co naleznete na slovenské rapové scéně. Ale co už, třeba to za dva roky bude lepší. Vyjma toho textu však posíláme na Slovensko jasný palec hore.

 

 

Chcete sdílet své názory o této hudbě nebo doporučit další nově vycházející perly hudebního průmyslu? Neváhejte zanechat komentář pod článkem!

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje.