Středa, 17.4.2024
HudbaKultura

Chinaski: „Benátská! je pro nás speciální!“

Na 27. ročník festivalu Benátská! s Impulsem, který se koná v termínu 25. – 28. července 2019 v areálu ve Vesci u Liberce, se chystá i kapela Chinaski.

Proč je pro ně zrovna festival Benátská! výjimečný? Přijeli o měsíc dříve!

Byl to jeden z prvních festivalů, kam nás pozvali ještě jako Starý Hadry. Místo v červenci jsme přijeli už v červnu a byli jsme strašně naštvaní na pořadatele, že nikde nikdo nebyl, ani lidé, ale ani žádné podium. Sedli jsme si do hospody a čekali… až jsme se tedy dozvěděli, ať přijedeme až za měsíc,“ říká František Táborský.

K Liberci má silné pouto frontman Michal Malátný, který hrál několik let v místním divadle a žil na herecké ubytovně. Chinaski také rádi vzpomínají na nespočet perfektních koncertů v klubu Golet.

Bouři navzdory

Václav Neckář se skupinou Bacily přijedou po roce znovu, slíbili to pořadatelům, kteří jejich loňský koncert museli zrušit. „Minulý rok se nám nepodařilo odehrát náš koncert kvůli nepřízni počasí. Začátek koncertu Tublatanky, která měla hrát před námi, byl odložen kvůli velké průtrži a silnému větru. Když se živly uklidnily, řešilo se dodržení časového plánu. Jediné logické řešení bylo, že jsme náš čas dali k dispozici kolegům ze Slovenska a my jsme jeli domů. S pořadatelem jsme se dohodli, že na Benátské vystoupíme příště, tedy letos.“

 

Chinaski i Václav Neckář vystoupí v sobotu 27. 7.

 

Na programu 27. ročníku jsou dále tyto jména: Karel Gott, Europe, Čechomor, No Name, David Stypka a Bandjeez, Ben Cristovao, Marek Ztracený, Doctor PP a další. Veškeré informace naleznete na www.benatska.cz.

Výhodnější už to nebude! Vstupenku na 27. ročník hudebního festivalu Benátská! s Impulsem pořídíte do konce června za 1590,- Kč v předprodeji na https://www.benatska-vstupenky.cz/eshop/.

Festival Benátská! s Impulsem se nachází v nádherném areálu ve Vesci u Liberce. Pořadatelé zajišťují pro návštěvníky pestrý a zábavný program pro celé rodiny.  Nabízí doprovodný program, skvělé služby, kvalitní kuchyni, regionální potraviny, tradiční festivalovou vinárnu, nejdelší vodní skluzavku na hudebních festivalech v ČR, dostatečné množství pravidelně udržovaných záchodů, velké parkoviště, oddychové zóny, dětský koutek a spoustu dalších věcí.

Benátská! s Impulsem je Čistým festivalem. My odpad třídíme!
Benátská! s Impulsem je bezbariérovým festivalem.
Na Benátskou! s Impulsem můžete i se stanem či karavanem.

 

Benátská 2019

 

www.benatska.cz

Facebook | Google+ | Twitter | Youtube | Instagram

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk