Neděle, 28.5.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Chrudim má svoji placku!

Tomáš Černý s plackamiV soutěži uspěly hned dvě:

Chrudim – veselé město a Chrudim – jsme tu doma

V pondělí 8. března 2010 dopoledne navštívil místostarosta města Chrudim Roman Málek s manažerem cestovního ruchu Tomášem Černým žáky základní školy Dr. Peška. Ti totiž patřili k nejlepším při tvorbě návrhů na placky.

 

“Pro mnohé se stalo nošení placek na batohu trendem. A protože i my chceme být in, tak jsme vyhlásili výtvarnou soutěž pro žáky základních a středních škol. Výsledkem jsme byli překvapení a nadšeni,” veselí se Málek  s tím, že návrhy byly velmi zajímavé. Jedním z nich je i placka se sloganem “Loutkový kašpárek ve světě pohádek” od Marka Pechara či “Chrudim ve dne, Chrudim v noci, návštěvníkům štěstí nosí” od Ondřeje Bergmana.

 

Odborná porota, složená ze zástupců vedení města a odborníků na kulturu a společenský život, neměla práci rozhodně jednoduchou.

 

“Komise nakonec rozhodla, že zvítězí dílo od Kristýny Koubové ze šesté třídy s kašpárkem a heslem Chrudim – Tady jsme doma. Další ocenění získala její spolužačka Anna Karkošová za výtvarný návrh kašpárka s Mydlářovským domem a Renata Bidlová z osmé třídy za slogan Veselé město Chrudim. Všechny návrhy pocházejí ze ZŠ Dr. Peška,” prozrazuje manažer cestovního ruchu Tomáš Černý.

 

Slavnostního vyhlášení vítězů se zúčastnila také paní učitelka Mgr. Marie Kopecká a ředitel ZŠ Dr. Peška Mgr. Jaroslav Víšek.

 

Do soutěže dále doputovala i dvě díla grafiků, nicméně s ohledem na vypsanou kategorii nebyla hodnocena. Placky bude město rozdávat při vybraných akcích a soutěžích.

 

predavani_ceny

Slavnostní předávání cen

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.