Úterý, 5.12.2023
DivadloKulturaOstatní kultura

Hlasovat o ceně veřejnosti pro východočeské dobrovolníky můžete až do neděle!

 den-d-eu-120x60V neděli 14. března 2010 bude na internetové adrese www.den-d.eu ukončeno hlasování o ceně veřejnosti pro jednoho z nominovaných východočeských dobrovolníků, který slavnostně převezme ocenění v rámci galavečera Den D 2010.

“Dobrovolník je každý, kdo bez nároku na odměnu věnuje svůj čas a schopnosti ve prospěch lidí ve svém okolí. Ve východních Čechách působí tisíce dobrovolníků a jako poděkování za jejich službu pořádáme galavečer Den D, při kterém obdrží nominovaní dobrovolníci vybraní odbornou komisí keramického anděla a další hodnotné ceny. Jedna z cen je udělována veřejností na základě internetového hlasování na www.den-d.eu,” vysvětlil Jan Machek z obecně prospěšné společnosti Terra nostra – malebný kraj, která galavečer Den D pořádá.

Letošní ročník galavečera Den D 2010 se uskuteční v neděli 14. března od 16 hodin ve Východočeském divadle v Pardubicích. Návštěvníci galavečera se mohou těšit na společnost východočeských dobrovolníků a jejich rodin, moderátory Českého rozhlasu Pardubice Jitku Slezákovou a Martina Stratílka, hodinové vystoupení českého folkového písničkáře Pavla Dobeše a slavnostní atmosféru. Vstup na galavečer Den D 2010 je již tradičně zdarma a galavečer je otevřen široké veřejnosti.

“Pardubický kraj pořádání galavečera Den D tradičně podporuje. Lidi, kteří zdarma pracují ve prospěch druhých, v běžném životě často přehlédneme.  Přitom právě oni si zaslouží poděkování a mediální podporu, protože názorně ukazují jak nežít jen pro sebe. Jsme rádi, že i Královéhradecký kraj se k myšlence galavečera Den D připojil,” uvedl Radko Martínek, hejtman Pardubického kraje.

Hlasovat pro “svého” dobrovolníka můžete na www.den-d.eu. Dobrovolník, který obdrží nejvíce hlasů, obdrží Cenu veřejnosti.

Galavečer Den D pořádá Terra nostra – malebný kraj, o.p.s., pod záštitou hejtmanů Královéhradeckého a Pardubického kraje, primátora Statutárního města Pardubice a poslanců Parlamentu České republiky Miloslava Souška a Hany Orgoníkové.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.