Neděle, 1.10.2023
Chrudim

Chrudim plná zážitků

Chrudim plná záitků O víkendu 14. – 16. srpna 2009  proběhne ve městě akce s názvem Chrudim plná zážitků a v rámci ní proběhnou i po Železných horách závody aut. 

Organizátor této soutěže, která se po dva roky konala v Chrudimi s názvem Rallye Pardubice, ji letos přejmenoval na na Rallye Železné hory 2009.

 

“Měl jsem z toho obrovskou radost, že tato prestižní akce nese v názvu označení naši oblasti,” zakvitoval nedávno místostarosta Chrudimi Roman Málek v informaci pro Chrudimský deník.

 

“Pro posádky jsem připravili 6 rychlostních testů o celkové délce téměř 67 kilometrů. Všechny zkoušky budou denní a při 100% asfaltovém povrchu. Trať RZ bude letos obohacena o technický úsek blízko CHKO a dosáhne délky přes 12 km, druhá RZ je rovněž změněna. Koncepce soutěže bude podobná té loňské, tedy průjezd dvěmi různými testy oběma směry, přičemž opačné směry se pojedou pouze jednou.,” potvrdil pořadatel Marek Šimík.

 

Posádky, které mají o start na Chrudimsku zájem, se již mohou přihlašovat i přes on-line přihlášku na stránkách pořadatele – www.rallyepardubice.cz. Uzávěrka přihlášek je 9. srpna 2009 při maximální propustnosti 90 vozidel. Seznamovací jízdy budou povoleny během čtvrtka i pátka, omezen však bude počet průjezdů na tři. Bude omezena i maximální rychlost na 50 km/hod. Vše bude bedlivě sledováno a zaznamenáváno. “K přísným omezením seznamovacích jízd jsme přistoupili ve snaze uchovat nový úsek, kde se střídá povrch, šířka vozovky, stoupání a prudká klesání, i pro další ročníky. Častá změna tempa potěší i spolujezdce, na které se budou klást vyšší nároky. Nevýhodu delších přejezdů jsme omezili krátkým “flexiservisem” po prvních dvou RZ, do servisní zóny se pak vozy podívají pouze jednou po 4. RZ,” vysvětluje hlavní organizátor akce – Marek Šimík.

 

Letošní rallye bude navíc zpestřena lety horkovzdušných balonů, které připravuje Občanské sdružení Altus ve spolupráci s místním Aeroklubem a společností Balony Kubíček. Sobotní večer 15. srpna  navíc doprovodí chrudimský KYX Orchestra.

 

Chrudim plná zážitků

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.