Chrudim přivítá v derby Pardubice

Dvě města Pardubického kraje vzdálená pouhých 11 kilometrů a dva fotbalové kluby hrající Fortuna národní ligu. Chrudim a Pardubice se těší na očekávané jarní derby, které bude hostit chrudimský stadion.

Oba týmy se již v letošní sezoně proti sobě střetly. Bylo to v listopadu v Pardubicích a pro tři body si jednoznačně dokráčeli domácí, když vstřelili Chrudimi čtyři branky. Stejným výsledkem, tedy 4:0, skončil vzájemný zápas v Pardubicích i v předešlé sezoně. Na domácím trávníku ale Chrudim poté podala o dost lepší výkon a s rivalem remizovala 1:1.

Tabulkový pohled jednoznačně určuje favorita pátečního utkání. Pardubice vévodí druholigové tabulce s náskokem jednoho bodu na brněnskou Zbrojovku a s výhodou zápasu k dobru. Není tajemstvím, že by Pardubice chtěly postoupit mezi elitu, a tak musí v Chrudimi bezpodmínečně bodovat. Chrudim je v tabulce devátá, což je slušné postavení ve středu tabulky s dobrým náskokem na nepříjemné pozice. Rozhodně ale chrudimští fotbalisté nechtějí rivalovi cestu za postupem ulehčit a na derby se pořádně připraví.

Druhé letošní derby mezi Chrudimí a Pardubicemi můžete sledovat i vy. Zápas začíná v pátek 3. července 2020 od 18 hodin na Městském stadionu Za Vodojemem v Chrudimi.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.