Chrudimské filmové léto 2020 začíná

Populární chrudimské filmové léto Bioleťák v amfiteátru bývalého letního kina zahajuje prázdninové projekce. Chrudimské filmové léto 2020 začne v úterý 7. července animovaným rodinným filmem Ledová sezóna: Ztracený poklad. Začátek promítání je od 21:30 hodin. Bioleťák bude promítat celé prázdniny až do počátku září. Se svou kapacitou 600 míst k sezení je jedním z nejprostornějších kin pod širým nebem v Česku a perfektně tak splňuje i požadavky na karanténní rozestupy. 

Díky obrovskému prostoru v hledišti není žádný problém s udržením rozestupů pro diváky, kteří mají strach z nákazy koronavirem. „Celý areál je pod širým nebem, v loňské sezoně byla při průměrné návštěvnosti obsazena jen desetina míst. Mnozí návštěvníci navíc dávají před lavičkami přednost soukromí na dekách v trávě pod okolními stromy,“ řekl producent Bioleťáku Jan Axmann.

LeťákDíky digitálnímu projektoru, který odpovídá modernímu standardu DCI, lidé uvidí řadu snímků už v den jejich premiér. Už vloni to přineslo výrazné rozšíření nabídky promítaných snímků. „V plánovaném programu však pravděpodobně proběhne několik změn termínů promítání zahraničních filmů kvůli rušení jejich premiér v koronavirem postižených USA,“ podotkl Axmann. 

Vedle premiérových titulů si diváci hned ve čtvrtek 9. července připomenou legendární komedii Tomáše Vorla Kouř z roku 1990. Program na celou filmovou sezonu zasíláme v příloze. V červenci se promítá vždy od 21.30 hodin, v srpnu od 21 hodin a v září, kdy Bioleťák funguje ještě první školní týden, už od 20.30 hodin. Projekce odpadají pouze v případě nepříznivého počasí. V areálu nechybí stánek s občerstvením.

Kdysi odepisovaný areál bývalého letního kina v centru města se v posledních letech stal neodmyslitelnou součástí chrudimské kultury. Například vloni byla průměrná návštěva představení  78 diváků, vůbec nejnavštěvovanějším snímkem sezony 2019 byly Ženy v běhu se 483 diváky. Bioleťák se nachází v Lázeňské ulici za Regionálním muzeem a je jedinečný svým umístěním a velikostí. O areál se už od počátku stará spolek MaChr za Chrudim malebnou. Od roku 2012 se sem život vrací koncerty či blešími trhy, filmové projekce zde byly obnoveny před osmi lety. Veškeré zisky z akcí jsou využity na provoz areálu, drobné opravy a realizace neziskových akcí. Bioleťák finančně podporuje město Chrudim, na technické zabezpečení projekcí letos poskytlo 150 tisíc korun.

Kompletní program Chrudimského filmového léta najdete na www.bioletak.cz, či na facebooku letnikino.chrudim.

 

BioLetak 2020 červenec

BioLetak 2020 srpen září

 

Program kina ke stažení ve formátu PDF – Bioleťák 2020.

www.bioletak.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz