Středa, 22.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Chrudimské filmové léto Bioleťák startuje

Chrudimské filmové léto Bioleťák startujeChrudim (27. června 2013) Po několika letech se opět vrací projekce do kdysi slavného a v rámci celého kraje jedinečného letního kina v Chrudimi. První představení zde bude již tuto sobotu 29. června 2013, v průběhu celých letních prázdnin je zde připravováno několik desítek dalších projekcí. Obnovení promítání je výsledkem dlouholetých snah o revitalizaci areálu, kterou si vzalo za své občanské sdružení MaChr za Chrudim malebnou.

„Na začátek prázdnin chystáme především filmy pro děti. V sobotu uvedeme film Království lesních strážců, v neděli pak snímek Doba ledová 4: Země v pohybu.  Po celé léto, počínaje 10. červencem, se pak návštěvníci mohou těšit na pravidelné promítání od středy do soboty, pokud tomu bude počasí přát. Promítá se po setmění, tzn. v červnu a červenci až ve 21:30, v srpnu od 21:00 a v září pak od 20:30 hodin, a občerstvení je samozřejmostí,“ uvedl předseda sdružení Richard Herbst.

Diváci se mohou těšit na takové filmové lahůdky, jako Habermannův mlýn, Sněhurka a lovec, Perfect Day, Okresní přebor a další. Ke každé vstupence dostanou pití zdarma, nepromítá se pouze v případě nepříznivého počasí. Připravovaný program letního kina, které se nachází v Lázeňské ulici za Regionálním muzeem, najdete níže.

Chrudimské filmové léto Bioleťák startujeVedle filmových projekcí do letního kina MaChr vrací život i pravidelnými koncerty, blešími trhy. O minulém víkendu areál oslavil 55 let své existence. V programu si na své si přišly děti i dospělí. Atmosféru zpříjemnil i hudebník Martin Langr, který nadchnul všechny přítomné. A opět zapůsobil genius loci tohoto místa, což připomněl sám Langr.

„Tohle místo je v ohrožení a záleží jen na Chrudimácích, jestli ho zachrání nebo z něj bude parkoviště a kdoví, co ještě… známe to! Takže stačí málo… Prostě choďte do leťáku, ukažte ho svým dětem a snad se podaří tuhle tradici uchovat i dál. A nejen jako kino, je to místo s úžasnou akustikou i s duchem, které úplně vyzývá k hudebním a kulturním akcím všeho druhu. Byl by doslova hřích nechat ho zmizet v propadlišti dějin, jak by si někteří investoři přáli,” vyjádřil se po koncertu Martin Langr.

Veškeré zisky z akcí pořádaných v letním kině  jsou využity na provoz areálu, drobné opravy a realizace neziskových akcí.

„Prioritním cílem našeho sdružení je totiž je zachování areálu letního kina a jeho zachování pro kulturní účely i do budoucna a obnovení promítání v tomto areálu namísto improvizovaných letních kin,“ podotkl Herbst.

 

BIOLEŤÁK – Chrudimské Filmové Léto 2013 – PROGRAM:

 

29. 6. Království lesních strážců

30. 6. Doba ledová 4: Země v pohybu

 

10.7.      96 HODIN:ODPLATA

11.7.      PROBUDÍM SE VČERA

12.7.      7 PSYCHOPATŮ

13.7.      MADAGASKAR 4

17.7.      TWILIGHT SÁGA

18.7.      HABERMANNŮV MLÝN

19.7.      SNĚHURKA A LOVEC

20.7.  Připravujeme …

24.7.      Připravujeme …

25.7.      PERFECT DAY

27.7.      OKRESNÍ PŘEBOR

31.7.      Připravujeme …

1.8.        Připravujeme…

2.8.        KRÁLOVSKÝ VÍKEND

3.8.        RODINA JE ZÁKLAD STÁTU

7.8.        MUŽI,KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY

8.8.        CROODSOVI

9.8.        Připravujeme…

10.8.      Připravujeme…

14.8.      DÍVKA KTERÁ SI HRÁLA S OHNĚM

15.8.      NEVINNOST

16.8.      Připravujeme…

17.8.      Připravujeme…

21.8.      DÍVKA,KTERÁ KOPLA DO VOSÍHO HNÍZDA

22.8.      Připravujeme…

23.8.      NADĚJNÉ VYHLÍDKY

28.8       TADY HLÍDÁM JÁ

29.8.      Připravujeme…

30.8.      Připravujeme…

31.8.      Připravujeme…

V červnu a červenci promítáme od 21:30, v srpnu od 21:00, v září od 20:30, v případě nepřízně počasí kino nehraje.

Kontakt: www.letak-chrudim.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.