Středa, 21.2.2024
FilmKultura

Chrudimské filmové léto Bioleťák startuje

Chrudimské filmové léto Bioleťák startujeChrudim (27. června 2013) Po několika letech se opět vrací projekce do kdysi slavného a v rámci celého kraje jedinečného letního kina v Chrudimi. První představení zde bude již tuto sobotu 29. června 2013, v průběhu celých letních prázdnin je zde připravováno několik desítek dalších projekcí. Obnovení promítání je výsledkem dlouholetých snah o revitalizaci areálu, kterou si vzalo za své občanské sdružení MaChr za Chrudim malebnou.

„Na začátek prázdnin chystáme především filmy pro děti. V sobotu uvedeme film Království lesních strážců, v neděli pak snímek Doba ledová 4: Země v pohybu.  Po celé léto, počínaje 10. červencem, se pak návštěvníci mohou těšit na pravidelné promítání od středy do soboty, pokud tomu bude počasí přát. Promítá se po setmění, tzn. v červnu a červenci až ve 21:30, v srpnu od 21:00 a v září pak od 20:30 hodin, a občerstvení je samozřejmostí,“ uvedl předseda sdružení Richard Herbst.

Diváci se mohou těšit na takové filmové lahůdky, jako Habermannův mlýn, Sněhurka a lovec, Perfect Day, Okresní přebor a další. Ke každé vstupence dostanou pití zdarma, nepromítá se pouze v případě nepříznivého počasí. Připravovaný program letního kina, které se nachází v Lázeňské ulici za Regionálním muzeem, najdete níže.

Chrudimské filmové léto Bioleťák startujeVedle filmových projekcí do letního kina MaChr vrací život i pravidelnými koncerty, blešími trhy. O minulém víkendu areál oslavil 55 let své existence. V programu si na své si přišly děti i dospělí. Atmosféru zpříjemnil i hudebník Martin Langr, který nadchnul všechny přítomné. A opět zapůsobil genius loci tohoto místa, což připomněl sám Langr.

„Tohle místo je v ohrožení a záleží jen na Chrudimácích, jestli ho zachrání nebo z něj bude parkoviště a kdoví, co ještě… známe to! Takže stačí málo… Prostě choďte do leťáku, ukažte ho svým dětem a snad se podaří tuhle tradici uchovat i dál. A nejen jako kino, je to místo s úžasnou akustikou i s duchem, které úplně vyzývá k hudebním a kulturním akcím všeho druhu. Byl by doslova hřích nechat ho zmizet v propadlišti dějin, jak by si někteří investoři přáli,” vyjádřil se po koncertu Martin Langr.

Veškeré zisky z akcí pořádaných v letním kině  jsou využity na provoz areálu, drobné opravy a realizace neziskových akcí.

„Prioritním cílem našeho sdružení je totiž je zachování areálu letního kina a jeho zachování pro kulturní účely i do budoucna a obnovení promítání v tomto areálu namísto improvizovaných letních kin,“ podotkl Herbst.

 

BIOLEŤÁK – Chrudimské Filmové Léto 2013 – PROGRAM:

 

29. 6. Království lesních strážců

30. 6. Doba ledová 4: Země v pohybu

 

10.7.      96 HODIN:ODPLATA

11.7.      PROBUDÍM SE VČERA

12.7.      7 PSYCHOPATŮ

13.7.      MADAGASKAR 4

17.7.      TWILIGHT SÁGA

18.7.      HABERMANNŮV MLÝN

19.7.      SNĚHURKA A LOVEC

20.7.  Připravujeme …

24.7.      Připravujeme …

25.7.      PERFECT DAY

27.7.      OKRESNÍ PŘEBOR

31.7.      Připravujeme …

1.8.        Připravujeme…

2.8.        KRÁLOVSKÝ VÍKEND

3.8.        RODINA JE ZÁKLAD STÁTU

7.8.        MUŽI,KTEŘÍ NENÁVIDÍ ŽENY

8.8.        CROODSOVI

9.8.        Připravujeme…

10.8.      Připravujeme…

14.8.      DÍVKA KTERÁ SI HRÁLA S OHNĚM

15.8.      NEVINNOST

16.8.      Připravujeme…

17.8.      Připravujeme…

21.8.      DÍVKA,KTERÁ KOPLA DO VOSÍHO HNÍZDA

22.8.      Připravujeme…

23.8.      NADĚJNÉ VYHLÍDKY

28.8       TADY HLÍDÁM JÁ

29.8.      Připravujeme…

30.8.      Připravujeme…

31.8.      Připravujeme…

V červnu a červenci promítáme od 21:30, v srpnu od 21:00, v září od 20:30, v případě nepřízně počasí kino nehraje.

Kontakt: www.letak-chrudim.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.