Keltové ve Vysokém Mýtě

Keltové ve Vysokém MýtěObčanské sdružení Boii zve milovníky Keltů na vernisáž výstavy „Keltové ve východních Čechách“, která se koná v pátek 28. června 2013 se v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě.

Jedná se o putovní výstavu, kterou připravilo občanské sdružení Boii. V závěru roku 2012 byla instalována v Nasavrkách, poté se přesunula na zámek do Pardubic a nyní se otevírá návštěvníkům v další části kraje. Hlavním cílem této výstavy je seznámit veřejnost s keltskými kořeny v našem regionu. Návštěvníci zde uvidí soubor archeologických nálezů, které zapůjčila muzea z celé ČR a které nebyly dosud nikdy vystaveny společně. Kromě originálních nálezů bude k vidění také znázornění dílny na keltské mlýny pod Kunětickou horou, figuríny keltských bojovníků a další ukázky života našich předků. Předseda Boii o. s., Mgr. Lukáš Blažek říká: „Jedním z velkých lákadel, na která bych chtěl pozvat, je didaktická herna a vůbec program pro děti.“ Právě pro děti připravilo sdružení pestrou škálu aktivit – vyzkouší si modelování keltských předmětů z hlíny, poznávání historických i soudobých tkanin, mletí na kamenném mlýnku, práci archeologa, znalostní hru Kufr a další.

Na muzejně-pedagogickou část výstavy jsme opravdu hrdí. Setkali jsme se s velmi pozitivními ohlasy, a to jak z řad žáků a pedagogů, tak také odborných institucí, jakou je např. Národní muzeum. Věřím, že pro školní výpravy bude výstava více než vhodným doplněním učiva dějepisu,“ dodává Lukáš Blažek.

KDY: 28. června 2013 od 13 hodin
KDE: Regionální muzeum ve Vysokém Mýtě

Keltové ve Vysokém Mýtě

Více informací na www.boii.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.