Neděle, 1.10.2023
Chrudim

Chrudimské letiště poletí Na křídlech naděje

Chrudimské letiště poletí Na křídlech nadějeNa křídlech naděje. Takový název má ojedinělý projekt, který se uskuteční v sobotu 28. června 2014 na chrudimském letišti. Hlavní motto zábavného dne – prevence a boj proti rakovině prsu – podpoří hosté zvučných jmen. Těšit se můžete na množství ukázek, doprovodných programů a akcí nejen pro ženy, ale i celé rodiny s dětmi.

Vstupenkou na tento výjimečný den NA KŘÍDELCH NADĚJE je speciální TRIČKO proti rakovině prsu 2014. Tunika je vytvořena tak, aby lichotila každé ženě a růžová barva povzbuzuje  optimismus a naději.

Celým dnem bude provázet známá moderátorka Jolana Voldánová, záštitu nad akcí převzali MUDr. Pavel Jandík – šéf mamochirurgického týmu Nemocnice Chrudim, a. s. a ordinář ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové a rovněž MUDr. Vít Ulrych z Onkologického centra Multiscan Pardubice, s. r. o. Podporu projektu vyjádřila také výjimečná žena a zpěvačka ANNA K a populární zpěvák Michal David.

V programu nebude chybět skvělá hudební atmosféra, která osloví všechny generace, a to pod taktovkou stálice naší populární hudby, jakou je Heidi Janků. „Chceme zábavnou formou upozornit hlavně na prevenci rakoviny prsu. Bez zdravé ženy není zdravá a šťastná celá rodina a potažmo ani společnost. Vedle předních mamologů přislíbila účast i známá sexuoložka Doc. Laura Janáčková z Institutu partnerských vztahů, která například představí svoji knihu Život je boj – praktický průvodce rakovinou pro nemocné a jejich blízké.

Chybět nebude stánek kosmetické firmy Avon, kde Vás zdarma nalíčí. Těšit se můžete na podvečerní Zumba party s tváří tohoto cvičení Mgr. Petrou Tojmarovou, která tančila na pódiu se samotným zakladatelem tohoto fenoménu, Betem. “ řekla pořadatelka akce Na křídlech naděje Květa Štěrbová, ředitelka společnosti Kroužky ČR východ, o.p.s.

Už od dopoledne je zajištěn bohatý program pro děti, stejně jako hudba pro už ty odrostlejší náctileté, k vidění budou rovněž ukázkové lety pilotů z aeroklubu chrudimského letiště včetně seskoků z padáku a možnosti letů pro veřejnost. S ukázkami své práce, zaměřené především na prevenci a bezpečnost, se představí profesionální hasiči z Chrudimi. Chybět nebude výstava vojenské techniky z Retroměstečka, nebo budete mít možnost osobně vyzkoušet simulátor převrácení vozidla.

Vernisáž fotografií předního českého fotografa Tomáše Kubelky, jehož objekty jsou tváře a osudy obyčejných lidí z Pardubicka je další na co se návštěvníci této výjimečné akce mohou těšit.

Tátové od rodin zase ocení přehlídku vozů Škoda – a to nejen nových modelů, ale i slavných veteránů této značky, opět včetně možnosti zkušebních jízd. Na „mámy“ pro změnu čeká minikurz zdravého vaření. A co se týče školáků, každý, kdo přinese vysvědčení, dostane dárek.

„Chystáme minikurz zdravého vaření  s Kruhem zdraví na téma: „láska prochází žaludkem“, což zaujme jistě malého i velkého návštěvníka. Podporujeme rovněž regionální výrobce, takže na akci bude mít své místo výstava a stánkový prodej umělců a výrobců z Chrudimska a Pardubicka, kterým naše akce pomůže se zviditelnit. Například Dobrotky od Loďky dokáží, jak lze zdravě mlsat, třeba i bez lepku. Nebo se dozvíte vše o pracovně Ženy, s.r.o“ dodala Květa Štěrbová ze společnosti Kroužky ČR východ, o.p.s
A kdo ještě nezná fenomén aktivního rodičovství – Strollering, má jedinečnou možnost Na křídlech naděje

Na akci se rovněž uskuteční vyhlášení prvního ročníku soutěže o Křídla naděje – ocenění výjimečné osobnosti regionu, která i přes zdravotní, nebo životní hendikep dokáže sílu a energii předávat dál. Tato prestižní cena bude vyrobena originál ve společnosti Crystalex Bohemia a ten, kdo ji získá pojede na pobyt do našich nejvýznamnějších českých lázní, a to do Lázní Poděbrady, a.s, které jsou také partnery výjimečného projektu.

Chybět nebude ani bohatá tombola, nebo dražba knihy Nekonečné ticho Tomáše Zdechovského, nebo originálního obrazu Anděla autorky Alenky z Ústavu sociální péče ve Slatiňanech – výtěžek poputuje za onkologicky nemocnými dětmi. Závěr výjimečné akce bude patřit ve 21 hod. filmové projekci divadelního představení Jaroslava Duška 4 Dohody. 

Akce Na křídlech naděje se uskuteční v sobotu 28. června 2014 na chrudimském letišti od 12 hodin.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.